Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Палата представників Конгресу США схвалила поправки в оборонний бюджет США, якими заплановано обов'язкове введення санкцій проти газопроводу "Північний потік-2".
Поправки в оборонний бюджет США: чи зупинять санкції "Північний потік-2" - фото з відкритих джерел
Що це означає? Чи дійсно щось можна "дотиснути спільними зусиллями", як пише глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко ? Як можуть події розвиватися далі? Щоб розібратися в цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук розмірковує так:
За словами Юрія Корольчука, "Нафтогаз" дуже багато коштів витрачав на такі проекти. Він нагадує, що це навіть президент Володимир Зеленський критикував під час своєї прес-конференції.
Є ще і внутрішній політичний аспект США — це традиційний конфлікт демократів і республіканців, вважає Юрій Корольчук.
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко вважає, що навіть якщо відповідні санкції будуть введені, це вже не може зупинити ПП-2.
І все ж, акцентує він, санкції, пов'язані з ПП-2, спрямовані, перш за все, проти РФ. Такий собі тиск. Але пов'язаний зовсім не з захистом українських інтересів, а з геополітичними іграми самих Штатів.
Політолог-міжнародник, бізнес-аналітик Георгій Кухалейшвілі сумнівається, що дана поправка глобально змінить стан справ.
За його словами, якщо поправка набуде чинності, можуть виникнути юридичні бар'єри для експлуатації газопроводу. Але для цього законопроект повинен підписати президент.
"Якщо тільки обидві палати Конгресу США не приймуть його в обхід вето Білого Дому, — продовжує Георгій Кухалейшвілі. — Але тут вже питання в тому, наскільки Конгрес готовий конфліктувати з президентом. Розбрат у таборі демократів тільки зіграє на руку їхнім опонентам з Республіканської партії, які найактивніше виступають за санкції проти "Північного потоку-2". Нагадаю, що спочатку питанням санкцій пов'язаних з "Північним потоком-2" займався сенатор-республіканець Тед Круз. Партійні інтереси можуть пересилити розбіжності з українського питання в Демократичній партії. Адже до проміжних виборів до Конгресу США залишився всього рік".
Раніше видання "Коментарі" писало, що Клімкін розповів , що повинен робити Київ після запуску "Північного потоку-2".
Новини