Донька спецпредставника президента США Кіта Келлога, президентка благодійного фонду RT Weatherman Foundation Меган Моббс прокоментувала ухвалення Верховною Радою законопроєкту, що скасовує незалежність НАБУ та САП.

США (фото з відкритих джерел)
Про це вона написала у соцмережі Х.
Моббс назвала таке рішення українського парламенту "справді неймовірно, приголомшливо дурним". Вона зауважила, що закон ухвалили "в найгірший можливий момент, зважаючи на нещодавні позитивні зміни в політиці США".
"Це дає сильний наратив поганим акторам", — підкреслила донька Келлога, маючи на увазі противників подальшої підтримки України у Сполучених Штатах.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Києві сотні людей вийшли на протест проти законопроєкту щодо НАБУ та САП. Ветеран російсько-української війни Дмитро Козятинський закликав мешканців Києва зібратися на акцію протесту у вівторок ввечері після ухвалення законопроєкту щодо НАБУ та САП. Подібні акції вже розпочалися у Львові, Дніпрі, Одесі та Сумах.
Козятинський запропонував киянам зібратися о 20:00 на площі біля театру імені Івана Франка, назвавши її найближчим доступним місцем до Офісу президента. "Як ви знаєте, сьогодні Верховна Рада проголосувала за зміни, що ліквідують незалежність антикорупційної системи. Нардепи вирішили, що НАБУ і САП мають бути підпорядковані генпрокурору. Тому беріть картонки від коробок та робіть плакати, де пишіть все, що думаєте з приводу наступу на антикорупційну систему протягом останнього часу. Зараз уже запустили петиції до Президента з вимогою ветувати цю дичину. Але поки ці петиції будуть затверджені – він може підписати цей законопроєкт. Тому часу в нас немає. Треба виходити сьогодні й вимагати у Зеленського не допустити повернення в часи Януковича. Тож до зустрічі ввечері", – закликав Козятинський.
Політтехнолог Віктор Таран зазначив, що хто б що не казав і як би не маніпулював, потрібно завжди дивитися на документ, а документ, який ухвалив сьогодні парламент, передбачає, що генеральний прокурор відтепер матиме право витребувати будь-яке провадження НАБУ та передати його на розгляд іншому прокурору.
"Таким чином ми опиняємося у ситуації, коли НАБУ стає підзвітним і підконтрольним генпрокурору. По факту єдиний незалежний антикорупційний орган, який займався боротьбою з корупцією, таким перестає бути. Ми тепер втратили баланс між правоохоронними органами, який було створено після Революції гідності. Відтоді у нас був незалежний антикорупційний орган, який розслідував топ-корупцію. І завдяки цьому ми мали досить хороші результати. Тому дійсно НАБУ та САП втратили свою незалежність", – прокоментував експерт.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.