Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Після трьох років війни та ізоляції від Заходу, прихід Дональда Трампа до влади в США створив для президента Росії Володимира Путіна нові "грандіозні" можливості, зазначає The New York Times.
Дональд Трамп і Володимир Путін. Фото: колаж comments.ua
Зникли попередні заяви Білого дому про підтримку демократії в протистоянні з автократіями. Також зник єдиний фронт Вашингтона, що діяв разом з європейськими союзниками проти Росії, багато з яких почали сумніватися у тому, чи буде нова адміністрація США захищати їх від Москви або зберігати військову присутність в Європі. Ця зміна становища є для Путіна важливим кроком. Він зміг утриматися на полі бою, незважаючи на зростаючий тиск та витрати, і тепер, ймовірно, вважає, що його шанс змінити розстановку сил на користь Кремля не обмежується лише Україною, зазначає видання.
"Я думаю, що він бачить реальну можливість як виграти війну в Україні, так і усунути США не тільки від України, а й від Європи", — зазначив Макс Бергманн, експерт з Росії з Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.
За його словами, "грандіозною метою" Путіна є руйнування НАТО, що є однією з найбільших можливостей для Росії за чверть століття правління Путіна.
Проте, навіть якщо повернення Трампа змінило геополітичну ситуацію на користь Путіна, ситуація може швидко змінитися, підкреслює Томас Грем, колишній головний радник Білого дому з питань Росії за часів адміністрації Джорджа Буша-молодшого, бо "Трамп ненадійний". За його словами, для завершення війни обидві сторони повинні досягти угоди про припинення бойових дій. Однак Україна та її європейські союзники, ймовірно, не погодяться на угоду, яку Трамп укладе з Путіним, незважаючи на тиск США.
"Це набагато складніше, ніж просто Трамп і Путін сядуть за стіл переговорів і підпишуть папір, підготовлений переважно Росією", — зазначив Грем, додавши, що він би "не святкував у Москві", навіть якщо Росія зараз знаходиться в більш сприятливому становищі..
Грем також підкреслив, що Трампу доведеться долати додаткові труднощі при веденні переговорів через низьку популярність Путіна серед американців, і будь-яка угода, яка буде сприйнята як угода на користь Кремля, може бути важко реалізована в США.
"Коментарі" вже писали, що країни арабського світу, зокрема Саудівська Аравія, яка стала платформою для переговорів між США та Росією, дотримуються більш нейтральної позиції щодо війни в Україні. Проте у питаннях безпеки головним союзником Ер-Ріяду залишається Вашингтон, відзначив в ефірі 24 каналу експерт з українсько-арабських відносин Мохаммад Фараджаллах.
Новини