Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
На тлі великого галасу багато хто пропустив дійсно важливу подію, яка запустила зворотний відлік до вторгнення на Тайвань, вважає підприємець Євген Найштетик.
США
За його словами, під прикриттям "інвестиційної угоди" США з TSMC, ймовірно, відбувається часткова евакуація тайванської напівпровідникової галузі з острова. Незвично жорстка заява китайського політичного керівництва про готовність прийняти "будь-яку війну" щодо розвʼязаної Штатами торгової війни не залишає місця для неоднозначних трактувань, додав експерт.
Окрім того, каже Найштетик, ще одна важлива подія – призначення нового командувача Об'єднаних штабів США, адмірала Крістофера Ґрейді. Раніше він обіймав ключові посади у Тихоокеанському флоті США, командував авіаносною ударною групою "Carl Vinson", надводними силами ВМС в Атлантиці, Шостим флотом ВМС НАТО, а також займав керівні посади у ВМС США в Європі та Африці.
За його словами, ключовим фактором цієї війни стане здатність та готовність тайванців до спротиву. При цьому він підкреслив, що тайванці ідентифікують себе китайцями, розмовляють китайською мовою, поділяють китайську культуру. Але те, що їх дійсно вирізняє, – це демократичний устрій, який формує їхню особливу ідентичність.
Згідно з опитуваннями, відзначає експерт, під загрозою незалежності більшість тайванців декларують готовність захищати свободу навіть ціною власного життя. За деякими даними, в екстремальних ситуаціях від 50 до 70% респондентів готові боротися до останнього. Однак як це проявиться в реальності – невідомо, особливо під час війни високої інтенсивності з тисячами ракет, бомб, дронів та інших сучасних озброєнь.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що США і Китай обмінялися заявами про те, що вони готові до взаємної війни.
Новини