Головна Новини Світ США Що може стати для Трампа переломним моментом щодо РФ: навіщо йому зустріч із Путіним
commentss НОВИНИ Всі новини

Що може стати для Трампа переломним моментом щодо РФ: навіщо йому зустріч із Путіним

Особиста зустріч президентів США та Росії може зрушити процес наближення миру в Україні з мертвої точки

сьогодні, 13:40
Поділіться публікацією:

Здавалося б, що з того дня, як Дональд Трамп повернувся до Білого дому, вже було безліч моментів, коли стало очевидно, що російський диктатор Путін не хоче припинення війни, що він живе маніакальною ідеєю повної окупації України. Але президент США таки продовжує, наче чогось вичікувати, сподіваючись домовитися з Путіним. Що може стати для Трампа переломним моментом щодо Росії? Про що говорить ідея Трампа зустрітися із Путіним? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Що може стати для Трампа переломним моментом щодо РФ: навіщо йому зустріч із Путіним

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Переломних моментів було вже достатньо

Експерт Української призми, викладач Києво-Могилянської Академії Олександр Краєв в ефірі телемарафону заявив, що переломний момент для президента США Дональда Трампа щодо Росії має настати не в Україні, а у зв'язці Пекін-Москва.

"В плані переламних моментів, для Трампа їх було вже вдосталь. І вже мало наступити зовсім інше розуміння. Але водночас ми вже шість разів бачили абсолютну зміну риторики по Україні, від того, що ще в липні 23-го року ми були, цитата: „Корумпованою ямою на кшталт Афганістану, з якою не треба мати справи“, потім після зустрічі з Зеленським ми вже були сталевими людьми, які захищають Європу і демократію, потім після 20 січня ми побачили дуже багато різних повідомлень, тому насправді з Трампом визначати конкретний момент дуже важко. Трамп — це людина-наратив багато в чому", — прокоментував експерт.

Проте експерт зазначив, що додав би тут ще одну площину, яку слід враховувати. Досі незрозуміло, як Трамп пов'язує Росію та Китай, а точніше, який він вибудовує план, певну стратегію щодо нової осі зла.

"Багато людей в оточенні Трампа вважають, що потрібно відривати Росію від Китаю. Однак, так чи інакше, якесь балансування Китаю та Росії має відбуватися. Показовими були заяви Трампа ще перед інавгурацією", – зазначив експерт.

Він нагадав, що коли Сі Цзіньпін був запрошений на інавгурацію, Трамп заявляв, що взагалі нам з європейцями потрібно подумати про нові санкції щодо Китаю через його позицію щодо Росії. Тобто там є розуміння чіткого взаємозв'язку Пекіна та Москви та залежності прямої агресії Російської Федерації проти демократичного миру та підтримки Китайської Народної Республіки.

Тому, на думку Олександра Краєва, переломним моментом буде той, коли для Трампа питання взаємозв'язку Росії та Китаю не вирішуватиметься спробами поступок Росії за рахунок України.

Путін міг би прибігти до Трампу за першим дзвінком

Політолог Ігор Рейтерович називає заяви президента США Дональда Трампа про доленосні зустрічі з Путіним не більше ніж ілюзіями.

Рейтерович заявив, що, на його думку, Трамп заговорив про особисту зустріч із Путіним, яка нібито може прокласти шлях до миру в Україні, бо він дуже високої думки про себе.

"Тобто, що від мене все залежить і, відповідно, я можу все там повирішувати. З іншого боку, в нього є, мабуть, певне розуміння, знов-таки, персоніфікації російської, наприклад, політики. І доки там Путін десь на камери щось не скаже, воно навряд чи буде реалізовано на практиці. Він таким чином, якби про це натякає", — пояснив політолог.

Він також зазначив, що навіть якщо Трамп зустрінеться з Путіним і вони навіть про щось домовляться, то все одно вони нічого не зможуть реалізувати, якщо вони не погодяться з Україною та Європою.

"Це важливий момент. У Трампа все одно зберігається ілюзія, що вони зможуть з Путіним нормально поспілкуватися, і Путін його по якомусь питанню послухає. Я в цьому насправді сумніваюся. Тому Трамп відтягує цю історію, бо якщо в нього було б супер велике бажання, ну повірте, Путін би прибіг по першому дзвінку. Він би був готовий зустрітися особисто", — зазначив Рейтерович.

Читайте також на порталі "Коментарі" — підсумки переговорів у Стамбулі: про що говорить реакція Трампа, чого очікувати далі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини