Торгова війна, яка шокуюча для багатьох міграційна політика, старт переговорного процесу з росіянами по Україні та водночас його провал… Все це про 100 днів другого терміну президентства Дональда Трампа. Що ці 100 днів Трампа означають для України та світу? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

100 днів президентства Дональда Трампа
Непередбачуваність Трампа можна обернути на плюс
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко зазначив, що головний висновок за перші 100 днів на посаді другого президентського терміну Дональда Трампа полягає в тому, що Трамп та його команда, насамперед, звичайно, сам Трамп абсолютно непередбачуваний.
"Сьогодні Трамп робить одні заяви, а завтра – інші. То в нього є план, то він не має плану. То він говорить про припинення війни за 24 години, то не уточнює, коли саме ці 24 години можуть настати. Також сюди можна віднести випади Трампа у бік Канади та Гренландії. Неоднозначний підхід до формування команди, коли він бере на посаду віце-президента людину, яка раніше називала його ідіотом. Бере у свою команду найбагатшу людину у світі – Ілона Маска. Навіть самі американці про це говорять. Цю інформацію підтверджує адвокат, політичний стратег, член Ради директорів міжнародної правозахисної агенції West Support Юрій Венетик. Він каже, що багато американців не можуть зрозуміти, як Маск літає на президентському літаку, впливає на ті чи інші рішення", – зазначив співрозмовник порталу "Коментарі".
За його словами, справді всі рішення Трамп приймає сам, але в будь-якому випадку ті люди, які його оточують, мають певний вплив.
"Тому що Трамп, як неодноразово казав той самий Юрій Венетик, це людина-угода, людина-цікавість. Тут можна згадати його ексцентричні речі, як ті ж захмарні мита Китаю та ЄС, а потім їхнє заморожування на деякий час... З цієї непередбачуваності Трампа можна зробити висновок, що з огляду на те, як поводиться ключова фігура світу, треба покладатися на себе як Україні, так і ЄС", – зазначив Сергій Дойко.
На його думку, те, що Трамп непередбачуваний – це, з одного боку, погано. Тому що ти поняття не маєш, як людина поведеться завтра, що чи хто вплине на те чи інше її рішення. Але, з іншого боку, це добре. Бо, якщо людина сьогодні критикує, стібеться над костюмом чи каже, що вона розчарувалася як у Зеленському, так і Путіні, бо ані перший, ані другий не демонструє бажання закінчити війну, а потім ми дивимося як Трамп у Ватикані сидить 15 хвилин із президентом України, хоча Зеленський знову без костюма. Тому плюс непередбачуваності Трампа в тому, що ситуацію можна і в плюс повернути. Тут мають дипломати активніше вмикатися.
"Таких людей, як Трамп, потрібно зацікавлювати. Тому ситуація з угодою про корисні копалини може зіграти нам у плюс. Адже, якщо ті ж європейці, американці бачитимуть в Україні свій інтерес і вкладуть сюди свої великі гроші, вони так просто не відвернуть ситуацію", – зазначив експерт.
Підсумовуючи Сергій Дойко, зазначив, що Трамп – це людина-непередбачуваність.
"Повертати його непередбачуваність треба у плюс. Аналітичним центрам потрібно аналізувати все сказане раніше Трампом, щоб розуміти зараз, на що потрібно натиснути. І тільки в цьому випадку буде очевидним плюсом, якщо ми говоримо про Україну", – констатував Сергій Дойко.
Наміри у Трампа залишилися тими ж
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький вважає, що Дональд Трамп за ці 100 днів дійсно довів свою непередбачуваність у діях та висловах. Президент США може змінювати свою позицію за кілька годин.
"Загалом наміри, здається, лишились тими ж: в якийсь – байдуже в який саме – спосіб примусити Україну і Росію до одночасного припинення вогню. Хоч скільки-небудь тривалого. Тільки, щоб Трамп встиг заявити про себе як тріумфатора-миротворця і скинути основну проблему на Європу", – зазначив експерт.
Олексій Голобуцький зауважує, що Трамп все ж не простак та й власний досвід маніпулювання конкурентами, партнерами і клієнтами тривалий – він прекрасно розпізнає спроби маніпуляцій щодо себе. В сенсі, добре розуміє, для чого Путін влаштовує всі ці 1-3-денні перемир’я. І дуже чутливо реагує на появу реплік "чи допускаєте ви, що Путін з вами грає".
Читайте також на порталі "Коментарі" — без
вступу до НАТО та з втратою Криму: про що говорять нові пункти мирного плану Трампа.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.