Особливе занепокоєння у них викликає відмова України від угоди щодо інвестицій у корисні копалини. Про це заявили у Білому Домі.
Зокрема, радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц повідомив про готовність США інвестувати значні кошти у видобуток корисних копалин в Україні. За його словами, запропонована угода містила вигідні умови та додаткові безпекові гарантії для української сторони.
Американська сторона наголошує на необхідності перегляду поточної позиції Києва. У Білому домі переконані, що відновлення переговорів щодо корисних копалин сприятиме зміцненню двосторонніх відносин. Волц закликав українського президента повернутися до переговорів щодо ресурсної угоди.
Представники Білого дому висловили "глибоке розчарування" президента Трампа позицією Володимира Зеленського. Американських високопосадовців особливо непокоять висловлювання української влади, які мають "характер образ". У Вашингтоні підкреслюють важливість конструктивної співпраці замість "зухвалої риторики".
Також американська адміністрація заговорила про стан власних збройових арсеналів. Адже за інформацією Білого дому, постійна військова підтримка України призводить до їх помітного виснаження.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Зеленський став на заваді "вишуканому плану" Трампа щодо України. Президент України Володимир Зеленський перешкодив реалізації "елітного плану" американського лідера Дональда Трампа, відмовившись підписати угоду щодо українських корисних копалин. Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв'ю для Bloomberg.
Він підкреслив, що Зеленський своїми "неприйнятними" висловлюваннями на Мюнхенській безпековій конференції тільки загострив ситуацію. Бессент зазначив, що хоча Зеленський спочатку запевняв міністра в готовності підписати угоду, він не дотримався цього обіцянки. Міністр наголосив, що підписання цієї угоди було важливою частиною "вишуканого плану" Трампа. Цей план передбачав економічне зближення України зі США, що забезпечило б економічні вигоди для обох сторін, а також гарантувало б захист для України.