Головна Новини Світ США Що Україна повинна запропонувати Трампу, щоб посилити свої переговорні позиції
commentss НОВИНИ Всі новини

Що Україна повинна запропонувати Трампу, щоб посилити свої переговорні позиції

Трамп є жорстким перемовником, втім Україна має чим його «задобрити»

20 січня 2025, 16:12
Поділіться публікацією:

Між попереднім та новим господарями Білого дому існують дві ключові розбіжності які треба враховувати при підготовці до переговорів із Дональдом Трампом, вважає директор енергетичних програм Центра Разумкова Володимир Омельченко.

Що Україна повинна запропонувати Трампу, щоб посилити свої переговорні позиції

Трамп і Зеленський

За його словами, формула Джо Байдена "Україна не має програти, а РФ неповинна виграти" означала безкінечне продовження війни з метою недопущення ескалації між НАТО та РФ за рахунок українсько крові. Водночас , каже експерт, Дональд Трамп чітко визначив мету — війну необхідно завершувати. Як каже Омельченко, така чітка постановка питання для України набагато сприятливіша, хоча й приховує у собі багато небезпечних підводних каменів.

"Трамп є набагато конкретнішим й жорстким перемовником порівняно із Джо Байденом. Він звик вправно використовувати слабкі місця у іншої сторони застосовуючи економічні та політичні аргументи тиску", — відзначив експерт.

Саме тому, за його словами, Україна, у першу чергу, повинна позбавитися слабких позицій через припинення транспортування російського нафти та зняття із розгляду питання добудови ХАЕС 3, 4 на базі російських реакторів.

"Якщо новообраний президент зміг жорстко натиснути на своїх союзників по НАТО (А.Меркель) — ..."чого ми будемо витрачатися на вашу оборону від Росії, якщо ви купуєте російські енергоносії?...," то існує мало сумнівів, що він подібний аргумент задіє й на переговорах із Володимиром Зеленським", — відзначив експерт.

Окрім того, на його думку, необхідно посилити українські позиції пропозиціями із поставок американського LNG на сисемній основі та поглибленням співпраці у перспективних атомних проектах із Wetstinghouse (ядерне паливо, стратегічні інвестиції у створення нових блоків після завершення війни); допоможе спільна реалізація проектів малих модульних реакторів SMR. Також посилять переговорну позицію інвестиції у збільшення видобутку урану та створення заводу із фабрикації ядерного палива чи  інвестиції компаній США у нафтогазовидобуток України.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про найбільш вірогідний сценарій миру, який може обрати Трамп для України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини