Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Сполучені Штати Америки перетворюють Гуам на один із найзахищеніших островів світу. Пентагон витрачає на це мільярди доларів. Ця острівна територія, розташована в Тихому океані за 1700 миль (2730 км) від Тайваню, може стати найважливішим об'єктом у регіоні для сил США та союзників у разі вторгнення Китаю на Тайвань. Як передає портал "Коментарі", про це пише у колонці для The Telegraph військовий оглядач Девід Акс.
США та Китай. Фото: з відкритих джерел
Проте сам Гуам не є невразливим. На озброєнні китайської армії є сотні балістичних ракет, здатних вдарити територією острова з майданчиків у Китаї. Йдеться, зокрема, про мобільні DF-26. Загрозу Гуаму можуть представляти також китайські бомбардувальники і підводні човни, якщо наблизиться на достатню відстань для запуску крилатих ракет.
Тому Пентагон витрачає мільярди доларів на перетворення Гуама на один із найзахищеніших островів у світі. Центральне місце у цьому посиленні займає нова наземна версія системи вертикального запуску Mark 41 ВМС США, розміщена у масивній навісній конструкції.
Оглядач нагадав, що у грудні 2024 року Агентство протиракетної оборони США провело критичне випробування системи "Захист Гуаму". Тоді вантажний літак злетів з військово-повітряної бази Андерсен і випустив мішень, що імітує балістичну ракету. Потужний радар AN/TPY-6 відстежив ракетну мету. Навісна пускова установка вистрілила ракетою Raytheon SM-3, яка успішно вразила ціль. Але враховуючи різноманітність і щільність потенційних загроз для острівної фортеці, лише навісної пускової установки недостатньо. План посилення оборони Гуама хочуть завершити до 2026 року. І остаточна архітектура оборони включає радари, кілька пускових установок Mark 41, а також низку ракетних батарей класу "земля-повітря", розміщених на дюжині або більше майданчиків, переважно на стороні Гуаму, зверненого до Китаю. Військові кораблі ВМС США та союзників, які прямують до Гуаму або з нього, також можуть зробити свій внесок в оборону острова – так само, як і будь-які місцеві ескадрильї винищувачів.
Читайте також на порталі "Коментарі" — вдарили по найбільш секретному: що стало метою хакерської атаки Китаю на США.
Новини