Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Після контрнаступу України у 2023 році США значно посилили свою підтримку українських виробників безпілотників, здійснивши масштабні інвестиції в розвиток цієї сфери. Як повідомляє The New York Times, на ці потреби було виділено значні кошти, зокрема 1,5 мільярда доларів у вересні того ж року.
Фото: з відкритих джерел
За словами Джейка Саллівана, радника з національної безпеки США, безпілотники стали надзвичайно важливими для військових дій в Україні і матимуть критичне значення для майбутніх конфліктів.
Американська допомога включала фінансування для підтримки виробників БПЛА, а також для закупівлі необхідних компонентів. Крім того, Сполучені Штати направили розвідувальних фахівців до України для допомоги у розробці національної програми з виробництва безпілотників.
Після початку українського контрнаступу у 2023 році США швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Окрім фінансової допомоги, адміністрація Байдена активно працювала над налагодженням співпраці між американськими та українськими технологічними компаніями.
У вересні минулого року Пентагон виділив 800 мільйонів доларів для закупівлі комплектуючих та фінансування виробництва БПЛА в Україні. Під час візиту президента Зеленського до Білого дому Байден оголосив про додаткові 1,5 мільярда доларів, спрямовані на підтримку української індустрії безпілотників.
Американські чиновники зазначили, що ці інвестиції значно підвищили ефективність та бойову потужність українських безпілотників. Зокрема, морські БПЛА допомогли знищити чверть російського Чорноморського флоту, а безпілотники на передовій сприяли уповільненню просування російських військ на сході України.
Джейк Салліван також підкреслив, що досвід, набутий під час розвитку української індустрії БПЛА, став "безцінним уроком", який адміністрація Байдена почала застосовувати для вдосконалення оборонної промисловості США.
Раніше "Коментарі" писали, що у мережу потрапила зведена таблиця контактних даних українських виробників безпілотників, що призвело до витоку імен, контактів і адрес людей, пов’язаних із виробництвом. Тепер ця інформація доступна для всіх, включно з російською стороною.
Новини