Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Сполучені Штати ще до того, як Конгрес схвалив рішення про виділення допомоги Україні, на умовах таємності відправили в Україну далекобійні ракети ATACMS. За інформацією західних журналістів, саме ці ракети були у складі пакету військової допомоги на суму в 300 мільйонів доларів, який був підписаний американським президентом Джо Байденом минулого місяця, тобто у березні.
Ракета ATACMS
Хоча західні ЗМІ не називають точну кількість далекобійних ракет, які були відправлені в Україну, все ж підкреслюють, що мова йде про їх значну кількість.
Більше того, стверджують американські журналісти, Україна вже використала ці ракети 15 та 17 квітня, коли завдала ударів по окупованому Бердянську та одному із аеродромів в анексованому Криму.
За інформаціє західних агентств, нібито Пентагон спершу не хотів передавати ATACMS Києву, оскільки побоювався, що такі дії зашкодять бойовій готовності Сполучених Штатів. Також в Міноборони Америки боялись, що Україна застосує їх ракети для того, щоб наносити удари по території країни-агресора. Проте, відзначають журналісти, думка Білого дому щодо надання Києву ракет кардинально змінилася після того, як РФ використала під час ракетного удару по Україні балістичні ракети з Північної Кореї. Також на надання Києву АTACMS вплинули і удари РФ по критичній інфраструктурі України, хоча буцімто Штати попереджали РФ цього не робити.
Окрім того, західні ЗМІ повідомляють, що остаточне рішення про передачу Україні далекобійних ракет було остаточно прийнято ще у середині лютого. Тоді на нараді по нацбезпеці це рішення було підтримано одностайно.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що окупанти вже істерили із приводу того, що ракетний удар по аеродрому в Джанкої був завданий саме американськими ракетами.
Новини