Головна Новини Світ США Стало відомо, чого насправді Трамп хоче від Путіна і Росії
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, чого насправді Трамп хоче від Путіна і Росії

Трамп хоче співпрацювати з Росією і не зацікавлений у додаткових санкціях

сьогодні, 09:59
Поділіться публікацією:

Європейський Союз схвалив 17-й пакет санкцій проти Росії, спрямований, зокрема, на обмеження діяльності так званого тіньового флоту. Водночас ці заходи не стали нищівним ударом для Кремля, хоч потенціал для серйозного тиску в ЄС є, відзначив економіст Олег Пендзин.

Стало відомо, чого насправді Трамп хоче від Путіна і Росії

Дональд Трамп

На його думку, сам факт продовження санкційного тиску вже є позитивом, однак поточний рівень обмежень виглядає надто м’яким, зважаючи на масштаби агресії Росії.

За словами фахівця, Європейський Союз має в арсеналі важелі, які здатні завдати Росії реальних економічних збитків. Ідеться передусім про обмеження в таких критичних сферах, як енергетика, банківська система, атомна галузь. Втім, дотепер ЄС уникає подібних кроків, побоюючись внутрішнього спротиву.

Пендзин зазначив, що запровадження жорсткіших санкцій неминуче вдарить і по окремих країнах-членах, зокрема по Угорщині та Словаччині, які критично залежать від постачання нафти через трубопровід "Дружба". Це ускладнює досягнення спільної позиції всередині Союзу.

Крім того, ЄС очікує непроста розмова зі США щодо торгівельного партнерства. За словами експерта, американська сторона зацікавлена у збільшенні експорту скрапленого газу та сільськогосподарської продукції до Європи. Вірогідно, саме в контексті таких переговорів Європа може погодитися на радикальніші заходи щодо російського енергоносія.

"Цілком ймовірно, що в 18 пакеті санкцій ми побачимо заборону постачання скрапленого російського газу до ЄС. Але це не через те, що європейці хочуть погане зробити росіянам. Вони використають цей механізм, щоб хоча б якось знайти спільну мову з Трампом", — зазначив Пендзин.

Водночас економіст підкреслює, що загальна ситуація з тиском на Росію залишається складною. За його словами, Дональд Трамп, найімовірніше, не зацікавлений у продовженні санкційної політики, а навпаки — схиляється до співпраці з Кремлем. У такому разі США поступово перекладатимуть відповідальність за мирні ініціативи на Європу.

На думку експерта, мова йде про серйозний виклик для ЄС. За його словами, Союз не має достатньо потужностей — ані у сфері озброєнь, ані у виробництві військової техніки.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін має цілком конкретний план щодо українських територій.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини