Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Сполучені Штати Америки продовжують підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України в умовах російської агресії. Водночас важливим залишається партнерство Києва з європейськими країнами. Однак у міжнародному середовищі досі існує хибне уявлення, що з кремлівським диктатором Володимиром Путіним можна домовитися, відзначив в ефірі Freedom політолог-міжнародник Дмитро Левусь.
Дональд Трамп
За його словами, саме це спричиняє заяви американських посадовців про можливість “швидкого досягнення миру”.
Левусь підкреслив, що загальна позиція нової адміністрації президента США значно відрізняється від попередньої. Найбільш реалістичну оцінку ситуації в Україні, на його думку, має спецпредставник президента США Кіт Келлог, який неодноразово відвідував Україну, зокрема місця масових поховань жертв російського вторгнення, наприклад, у Харківській області. Якщо говорити про міністра оборони США Піта Гегсета та його заяви, поки що складно визначити, де реалістична оцінка, а де лише сигнал європейським партнерам. Зараз простежується тенденція до зменшення американської військової присутності в Європі, що може вплинути на підтримку України, підкреслив експерт.
Він також зауважив, що швидких змін після переговорів на Мюнхенській конференції очікувати не варто.
Крім того, експерт підкреслив, що ключовим завданням України та Європи на Мюнхенській конференції має бути донесення до США важливості спільної стратегії у протидії російській агресії.
Правда в тому, каже експерт, що Росія грубо порушила міжнародні угоди, статут ООН та Гельсінські домовленості. Ба більше, її керівник є нелегітимним і перебуває під ордером на арешт за злочини геноциду. Тому варто наголошувати не на пошуку компромісу, а на принципах справедливості та права. Будь-які домовленості, схожі на ті, що укладалися в 1930–1940-х роках, неприпустимі. Саме їх зараз просуває Росія, додав Левусь.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що переговори не зупинять бойові дії в Україні.
Новини