Головна Новини Світ США Стало відомо, як США порахували тарифи для всіх країн: це не те що обіцяв Трамп
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, як США порахували тарифи для всіх країн: це не те що обіцяв Трамп

Трамп заявив, що запровадить "взаємні" мита пов'язані з торговими бар'єрами проти США, однак формулу розрахунку нових тарифів для країн виявилася зовсім іншою.

3 квітня 2025, 14:10
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Адміністрація Трампа розкрила формулу, якою порахувала нові тарифи. Замість аналізу реальних мит, які встановлюють інші країни, вона пішла найпростішим шляхом. Команда Трампа взяла торговий дефіцит США з конкретною країною, поділила його на загальний експорт цієї країни, а потім ще раз поділила навпіл. Як вказує просвітницька ініціатива "Останній капіталіст", цей підхід порушує принципи міжнародної торгівлі та робить невеликі економіки непропорційно вразливими.

Стало відомо, як США порахували тарифи для всіх країн: це не те що обіцяв Трамп

Президент США Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел

2 квітня Дональд Трамп у Рожевому саду продемонстрував нові тарифи США для 260 країн та територій. Одна з колонок таблиці називалася "тарифи, що стягуються для США", однак "Останній капіталіст" вважає ці цифри "вигаданими". Крім того, вони суперечать минулим заявам Трампа.

"Вони не показують реальні тарифи інших країн, а є результатом маніпуляцій з цифрами торгового дефіциту. Це докорінно суперечить лютневому меморандуму самого Трампа, де він обіцяв "всеосяжний аналіз" усіх торгових бар'єрів", — наголошує "Останній капіталіст".

Таким чином підхід адміністрації США непропорційно вдаряє по малих економіках з обмеженим експортом. Наприклад Лаос отримав 48% мит, Мадагаскар – 47%, а Боснія – 35%.

"Багато країн, що розвиваються, просто не можуть дозволити собі імпортувати високотехнологічні та дорогі американські товари. Їхній профіцит у торгівлі зі США часто виникає не через торгові бар'єри, а через відсутність купівельної спроможності їхнього населення. Тобто, Мадагаскар експортує ваніль, але не може в обмін купувати літаки Боїнг чи програмне забезпечення Microsoft у тих самих обсягах. Проте нова формула ігнорує ці структурні відмінності економік", — пояснює просвітницька ініціатива.

Цей підхід також зачіпає розвинені країни. Японія, Південна Корея та ЄС опинилися серед тих, хто отримав високі тарифи просто через те, що вони виробляють конкурентоспроможніші товари. Формула не враховує, чи існують насправді бар'єри для американських продуктів у цих країнах. Тому держави з високою продуктивністю праці фактично караються лише за те, що вони виготовляють привабливішу продукцію.

Замість відповіді на реальні торгові бар'єри, з якими стикаються американські експортери, нова формула просто бере торговий дефіцит країни зі США, ділить на її загальний експорт, а потім ще раз ділить навпіл.

Стало відомо, як США порахували тарифи для всіх країн: це не те що обіцяв Трамп - фото 2

Формула тарифів США. Фото: Carlos Barria/Reuters; Diagram by Lazaro Gamio

Крім того, у Трампа навіть не приховують підміни понять. У своїй заяві торговий представник США визнав, що оцінити вплив "десятків тисяч" мит, податків та регуляторних норм по всьому світу було б "надто складно". Тому було обрано простіший варіант – прив’язати тарифи до торгового дефіциту.

"Ця підміна "взаємності" на "зниження дефіциту" показує, що справжня мета адміністрації – не встановлення справедливих умов торгівлі, а просто скорочення імпорту, незалежно від того, наскільки чесними чи нечесними є торгові практики інших країн. Американські споживачі та бізнеси, які покладаються на імпортні компоненти, очевидно, заплатять за це високу ціну", — підсумовує "Останній Капіталіст".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, чому Трамп ввів тарифи проти безлюдних островів.

Також "Коментарі" писали, що в США пригрозили усім країнам світу після введення нових тарифів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини