Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Майбутня адміністрація Дональда Трампа, ймовірно, не обиратиме військові методи для тиску на Росію, але може піти шляхом економічного впливу, що вже довело свою ефективність у минулому, відзначив в ефірі 24 каналу головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
Путін і Трамп
На його думку, в питанні боротьби з РФ ключовим завданням є збереження економічних санкцій, особливо тих, які стосуються нафтогазової галузі Росії. Експерт переконаний, що це саме те, що завдає серйозного удару по російській економіці та вже створює значні проблеми.
Ус підкреслив, що економічні труднощі в Росії особливо помітні на прикладі "Газпрому". Компанія зазнала збитків у розмірі 6,3 мільярда доларів у 2023 році, а у 2024 році втрати зросли до 10 мільярдів. У лютому "Газпром" планує скоротити 40% персоналу центрального офісу, що свідчить про серйозну кризу.
При цьому експерт переконаний, що адміністрація Трампа може застосувати економічний підхід, подібний до того, який використовував Рональд Рейган у 1980-х роках для боротьби з СРСР.
На його думку, для ефективного впливу США можуть співпрацювати із Саудівською Аравією та Венесуелою, нарощуючи видобуток нафти та зменшуючи залежність світового ринку від російських енергоресурсів. Це, переконаний експерт, створить умови, за яких Росія буде змушена шукати шляхи нормалізації економічних відносин із США та йти на поступки.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп визначився, з ким буде говорити про встановлення миру в Україні.
Новини