Рубрики
МЕНЮ
Марьян Ощановский
Окружний суддя Вашингтона розпорядився, щоб адміністрація президента США відновила діяльність "Голосу Америки" та пов'язаних із ним мовників.
Суд вимагає відновити роботу «Голосу Америки». Фото з відкритих джерел
Це випливає з тексту рішення судді Ройса Ламберта, ухваленого 22 квітня. Ламберт задовольнив клопотання позивачів, які представляють "Голос Америки", про міру забезпечення позову.
Суд вимагає поновити на роботі всіх працівників "Голосу Америки", які були звільнені або відправлені у відпустку 14 березня, та відновити фінансування мовника з боку Агентства США з глобальних медіа (USAGM).
Також суддя розпорядився забезпечити фінансування на 2025 рік для роботи інших каналів іномовлення США – Radio Free Asia та Middle East Broadcasting Networks.
Зазначається, що міра забезпечення не означає відновлення роботи "Голосу Америки". Очікується, що адміністрація Дональда Трампа, оскаржить рішення суду.
Як відомо, заснований у 1942 році, "Голос Америки" вважався ключовим компонентом американської "м'якої сили", спрямованої на просування демократії за кордоном. Із середини березня усі служби мовника, включно з українською, припинили роботу.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зберігає адресовану РФ пропозицію припинити удари по цивільний інфраструктурі. "Україна зберігає свою пропозицію не завдавати ударів щонайменше по цивільній інфраструктурі. І ми очікуємо чіткої відповіді з Москви. Ми готові до будь-якої розмови, як це забезпечити. Є очевидний, найпростіший і найбільш надійний шлях, а саме: припинити удари ракет і далекобійних дронів, і це автоматично гарантуватиме збереження всієї цивільної інфраструктури. Саме припинення вогню – реальне, тривале – має стати першим кроком до надійного й тривалого миру", — заявив президент.
Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що в Україні зниклими безвісти числяться близько 63 тисяч осіб. "У розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження — від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) — так і про неофіційні", — повідомив Артур Добросердов.
Новини