Головна Новини Світ США Трамп говорить про прямі переговори з Путіним без Зеленського: що це означає
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп говорить про прямі переговори з Путіним без Зеленського: що це означає

Можливі двосторонні зустрічі на найвищому рівні, тобто Трампа із Зеленським і Путіним окремо

9 січня 2025, 16:55 comments1187
Поділіться публікацією:

 " Ілія Куса, експерт із міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього", поділився своїми думками щодо заяв Дональда Трампа про необхідність прямих переговорів із Володимиром Путіним без участі Володимира Зеленського та України, а також пояснив можливі ризики такого підходу. Про це пише "Главред"

Трамп говорить про прямі переговори з Путіним без Зеленського: що це означає

Дональд Трамп (фото з відкритих джерел)

"Він не говорить, що Україна не братиме участі. Йдеться про те, що потрібно вести переговори з Росією. Не секрет, що Росія хоче переговорів саме зі Сполученими Штатами. Але для завершення війни потрібні переговори як із Росією, так і з Україною. Тобто переговори з Україною не мають виключати переговорів із РФ", – зазначив Куса.

Експерт висловив думку, що через небажання України та Росії вести прямі переговори на цьому етапі може бути застосований формат човникової дипломатії.

"Спочатку через спецпредставника США Кіта Келлога, який, імовірно, поїде і до Києва, і до Москви. Також можливі двосторонні зустрічі на найвищому рівні, тобто Трампа із Зеленським і Путіним окремо, як спроба організувати переговори між сторонами", – додав експерт.

Куса також розповів, чи є на даний момент конкретні аспекти, за якими переговори можуть розпочатися.

"Його ключова мета – негайне припинення вогню і стабілізація ситуації хоча б на час його президентства. Це дасть йому змогу заявити, що він поклав край війні, як і обіцяв під час передвиборчої кампанії, зміцнити свій образ миротворця, бо його вважають войовничим президентом, який тільки провокує конфлікти", – пояснив експерт.

Аналітик також підкреслив, що Трамп прагне стабілізувати ситуацію, щоб зосередитися на інших важливих для нього пріоритетах. Серед таких Куса назвав внутрішній розвиток США, реалізацію економічних і соціальних реформ, а також стратегічне стримування Китаю.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, який ультиматум Трамп поставить Путіну одразу після інавгурації. Новообраний президент США Дональд Трамп після інавгурації може висунути кремлівському диктатору Володимиру Путіну ультиматум: або Росія погоджується на припинення вогню за умовами, узгодженими із президентом Володимиром Зеленським, або США нададуть повну підтримку Україні, що може призвести до розгрому російської армії.  Сказав полковник британських Сухопутних сил у відставці Геміш де Бреттон-Гордон.

 При цьому полковник відзначив, що Путін та його оточення були переконані в тому, що Трамп стане на їх бік, проте, схоже, це зовсім не так.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини