Головна Новини Світ США Трамп клюнув на дезу спецслужб РФ: з'явилися подробиці "купівлі" Гренландії
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп клюнув на дезу спецслужб РФ: з'явилися подробиці "купівлі" Гренландії

Ще 2019 року Трамп уперше заявив про те, що США можуть "купити" у Данії Гренландію

13 січня 2025, 20:16
Поділіться публікацією:

 Ініціатива Дональда Трампа щодо "придбання" Гренландії, яку він вперше висловив у 2019 році, може бути наслідком провокаційних дій російських спецслужб. Про це повідомляє Bild із посиланням на данські розвідувальні служби (PET).

Трамп клюнув на дезу спецслужб РФ: з'явилися подробиці "купівлі" Гренландії

Дональда Трампа (фото з відкритих джерел)

За даними PET, висловлювання Трампа про можливість придбання Гренландії США могли бути спровоковані маніпуляціями Москви. Зокрема, йдеться про те, що російські агенти сфабрикували лист нібито від імені тодішньої міністерки закордонних справ Гренландії Ане Лоне Баггер. Лист було адресовано американському сенатору Тому Коттону.

У цьому підробленому документі йшлося про подяку за "фінансову допомогу" та обіцянку провести референдум щодо незалежності Гренландії від Данії. Як зазначають у PET, насправді Баггер не писала цього листа. Однак сенатор Коттон, отримавши його, публічно закликав до придбання Гренландії. Вважається, що саме це могло спонукати Трампа серйозно розглянути ідею купівлі острова.

На думку данських розвідників, російські спецслужби мали на меті створити розкол між країнами НАТО та посилити вплив Росії і Китаю в Арктичному регіоні. Провокація досягла свого ефекту, адже після того, як уряд Данії саркастично відреагував на слова Трампа, він у гніві скасував свій державний візит до Копенгагена.

Незважаючи на цей інцидент, напередодні своєї інавгурації Трамп знову озвучив ідею купівлі Гренландії, навіть натякаючи на можливість застосування сили. У відповідь Копенгаген зайняв більш обережну позицію. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен запропонувала обговорити посилення співпраці з Гренландією, а міністерство оборони країни заявило про намір збільшити військову присутність на острові.

Цей інцидент демонструє, як гібридні дії можуть дестабілізувати міжнародну політику, використовуючи маніпуляції та провокації для досягнення стратегічних цілей.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, яких домовленостей Трампа з Путіним найбільше побоюються в ЄС. Чим ближче інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа, тим більше побоювань у лідерів країн ЄС щодо того, що новий глава Білого дому піде на переговори з російським диктатором щодо припинення війни в Україні, не враховуючи позиції країни Євросоюзу. в Україні без їхньої участі.

ЗМІ зазначає, що напередодні інавгурації Трампа європейські держави постали перед важливим завданням: забезпечити свою роль у будь-яких майбутніх мирних переговорах. Вони хочуть не просто бути присутніми, а мати реальний вплив на прийняття рішень.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини