Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Росія відправила делегацію до Саудівської Аравії для переговорів щодо врегулювання війни, однак її дії – постійні обстріли та наступальні операції – не свідчать про прагнення до миру, відзначив в ефірі 24 каналу російський правозахисник Марк Фейгін.
Дональд Трамп
На його переконання, якщо Дональд Трамп зрозуміє, що Москва не налаштована на реальні домовленості, він може посилити тиск на Кремль. За його словами, такий сценарій цілком можливий, і окупанти вже готуються до нього.
При цьому Фейгін нагадав, що під час передвиборчої кампанії у США Володимир Путін називав Трампа непередбачуваним, однак згодом змінив риторику та почав лестити йому. У Кремлі розуміють, що загострювати відносини з Трампом небезпечно, адже він обіцяв швидке завершення війни в Україні й може жорстко відреагувати на будь-які перешкоди.
Україна зі свого боку підтвердила прагнення до миру, проте якщо Росія чинитиме опір, її очікують нові санкції, а Київ – розширена міжнародна підтримка.
При цьому Фейгін вказує на три можливі варіанти дій Трампа. Перший — виконати свою передвиборчу обіцянку, надавши Україні нові види озброєнь, включно з балістичними ракетами. Другий — усунутися від конфлікту, заявивши, що це проблема Європи, яка й має її вирішувати. Третій — взяти паузу після переговорів у Саудівській Аравії, констатуючи, що Путін не йде на поступки, а Україна не приймає його умов, що може призвести до глухого кута.
Останній сценарій, каже Фейгін, може викликати внутрішню напругу в Конгресі та Республіканській партії, а також критику з боку демократів і преси, що потенційно підштовхне Трампа до посилення підтримки України.
Крім того, експерт нагадує, що Трамп неодноразово критикував Джо Байдена за вивід військ з Афганістану. Повторення аналогічного сценарію щодо України могло б серйозно вдарити по його репутації, чого він, ймовірно, намагатиметься уникнути.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп виставив Україну на торги між ЄС та Росією.
Новини