Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Команда новообраного президента США Дональда Трампа розглядає можливість прямих переговорів із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Хоча така зустріч теоретично можлива, вона, ймовірно, не знизить рівень напруги з боку КНДР, відзначив в ефірі Freedom політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
Дональд Трамп
Експерт нагадав, що під час першого президентського терміну Трампа його адміністрація чітко окреслила загрозу, яку становить Північна Корея. Тоді було проведено три зустрічі з Кім Чен Ином — у Сінгапурі, Ханої та в прикордонному селі Пханмунджом на кордоні з Південною Кореєю. Дональд Трамп став першим президентом США, який ступив на територію КНДР, проте жодна зі зустрічей не принесла суттєвих результатів.
Як відзначив Постернак, для Трампа було важливим досягти дипломатичного прориву в нейтралізації загрози з боку КНДР. Проте конкретних результатів тоді не вдалося досягти.
На сьогодні Північна Корея продовжує модернізувати свої міжконтинентальні балістичні ракети, розширюючи їхню дальність дії. Це ставить США перед серйозними викликами, додав експерт.
Ще однією проблемою є співпраця КНДР із Росією у війні проти України. На думку Постернака, в цій ситуації інтереси США та Китаю частково збігаються, оскільки обидві країни зацікавлені в стримуванні активності Північної Кореї на Євразійському континенті.
Втім, Постернак вважає, що навіть у разі проведення чергової зустрічі між Трампом і Кім Чен Ином, малоймовірно, що вона принесе значні результати.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп може укласти угоду з Кім Чен Ином.
Новини