Головна Новини Світ США Трамп починає називати Україну агресором: навіщо він переписує історію
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп починає називати Україну агресором: навіщо він переписує історію

Трамп почав говорити про те, що Україна не є жертвою агресії з боку Росії

20 лютого 2025, 16:24
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп намагається переписати історію повномасштабного вторгнення Росії, змінюючи наратив таким чином, що Україна вже не жертва, а винуватиця війни. Таким чином він, ймовірно, готує ґрунт для можливої угоди з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, пише The New York Times.

Трамп починає називати Україну агресором: навіщо він переписує історію

Дональд Трамп

Журналісти нагадують, що у 2022 році, коли Росія розпочала повномасштабну війну, США підтримали Україну, а президента Володимира Зеленського світ сприймав як героя опору. Проте зараз, через майже три роки, Трамп кардинально змінює риторику: у його версії подій Україна виступає агресором, а її лідер – "диктатором без виборів", який нібито сам розпочав війну і змусив Вашингтон надавати допомогу.

На думку NYT, така стратегія є частиною ширшого геополітичного маневру Трампа, який, можливо, прагне виправдати потенційну відмову від підтримки Києва.

"Звинувачуючи Зеленського та перекладаючи відповідальність за війну з Москви на Київ, Трамп, схоже, прокладає шлях до припинення допомоги Україні, яка зазнала нападу," – зазначає видання.

Крім того, за словами журналістів, різка зміна тону свідчить про суттєві зміни у підході Вашингтона до війни. Навіть для Трампа, який завжди захоплювався Путіним і скептично ставився до України, така відверта атака на Зеленського стала несподіванкою.

Зокрема, Трамп звинуватив Україну у тому, що вона не капітулювала перед агресором, а також заявив, що Київ нібито змусив США витратити 350 мільярдів доларів на війну. Однак NYT наголошує: Україна не просила грошей на війну – вона лише захищалася після російського вторгнення, а допомога від США розпочалася вже після нападу Кремля.

Також Трамп просуває кремлівські тези щодо виборів, називаючи Зеленського "диктатором". Однак, як нагадує видання, Конституція України забороняє проведення виборів під час воєнного стану. До того ж, президент Зеленський був демократично обраний у 2019 році та досі має високий рівень підтримки – 57% за даними КМІС.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Штати хочуть покарати Україну.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини