Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Новообраний президент США Дональд Трамп не висловився публічно проти надання Україні дозволу на використання далекобійної зброї проти Росії. Це може свідчити про його потенційну стратегію взаємодії з російським диктатором Володимиром Путіним, відзначила в ефірі Freedom політолог-американіст Олександра Філіпенко.
Дональд Трамп
Філіпенко підкреслила, що Трамп, попри свої попередні заяви, не запевняє, що скасує ці рішення після вступу на посаду. Вона вважає, що така позиція може бути частиною політичної стратегії, за якою чинний президент Джо Байден виконує роль "поганого поліцейського", а Трамп може взяти на себе роль "хорошого поліцейського".
На думку Філіпенко, така стратегія дозволить Трампу тиснути на Росію, пропонуючи угоди під загрозою посилення військової допомоги Україні або продовження нинішнього курсу. Його підхід нагадує стиль ведення переговорів, описаний у його книзі “Мистецтво угоди, додала експерт.
Філіпенко також зазначила, що перша інформація про дозвіл на використання далекобійної зброї з’явилася після зустрічі Байдена з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. На її думку, Китай, якщо й не підтримав це рішення відкрито, то, принаймні, не висловив заперечень.
Експерт додала, що для Байдена зараз ввімкнули "зелене світло" для ухвалення рішень, зокрема щодо військової підтримки України.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому в РФ занепокоєні перемогою Трампа на виборах.
Новини