Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
В Україні немає великих родовищ корисних копалин, тому інтерес президента США Дональда Трампа до українських надр не має підстав, стверджує оглядач Bloomberg Хав'єр Блас.
Дональд Трамп. Фото: СNN
Журналіст робить цей висновок, посилаючись на дані Геологічної служби США, яка не зазначає наявність значних запасів корисних копалин в Україні. Блас вважає ці твердження "безглуздими" та дивується, чому президент США має іншу думку з цього приводу.
Він також згадує, що Вашингтон уже робив помилки в оцінках геологічних ресурсів у зонах конфлікту. Так, у 2010 році США заявили про відкриття великих, невикористаних родовищ в Афганістані на суму 1 трильйон доларів, включаючи літій, важливий для виробництва акумуляторів для електричних автомобілів. Однак, за словами Бласа, ця інформація виявилася надуманою, як багато хто заявляв у той час і як тепер підтверджує ситуація.
Він також нагадує, що ажіотаж навколо можливих багатств українських надр виникнув серед самих українців, які, намагаючись привернути увагу Трампа, у листопаді представили йому "план перемоги", що включав потенціал корисних копалин.
У лютому Трамп теж заговорив про це, заявивши, що хоче отримати від України корисні копалини на суму 500 мільярдів доларів.
"Це мене дуже здивувало. Як мені відомо, в Україні немає значних родовищ корисних копалин, окрім кількох невеликих шахт зі скандієм. Геологічна служба США не вказує на наявність значних запасів у країні, і жодна інша база даних, яку зазвичай використовують у гірничодобувному бізнесі, цього не підтверджує", — зазначив Блас.
Він підкреслив, що навіть якби Україна мала значні родовища, їх геоекономічна цінність була б незначною. За його словами, усього світове виробництво корисних копалин оцінюється у 15 мільярдів доларів на рік, що відповідає лише двом дням глобального видобутку нафти.
"Навіть якби в Україні були гігантські родовища, вони б не мали такої ваги в глобальній економіці", — наголосив оглядач.
За словами Бласа, навіть якщо Україна зможе виробляти 20% світових корисних копалин, це не перевищить 3 мільярдів доларів на рік, що є дуже далекою цифрою від 500 мільярдів доларів, про які згадував Трамп.
Раніше "Коментарі" писали, що Дональд Трамп, коментуючи можливе розчарування України через її відсутність на переговорах між американською та російською делегаціями в Саудівській Аравії, сказав, що він розчарований через затяжну тривалість війни.
Новини