Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Німеччина має намір передати Україні свої системи Patriot замість того, щоб купувати їх у США, як планувалося раніше. Про це пише Bild із посиланням на джерело в німецькому уряді.
Дональд Трамп (фото з відкритих джерел)
Спочатку планувалося, що американська сторона надасть Україні системи Patriot зі своїх запасів, а Німеччина компенсує витрати. Однак президент США Дональд Трамп відмовився продавати системи ППО зі складу американських військ, тому європейським країнам доведеться шукати комплекси у себе.
За інформацією Bild, упродовж останніх кількох днів ведуться конфіденційні переговори щодо можливих шляхів допомоги Україні. Зараз вимальовується рішення: Швейцарія опуститься на нижчу позицію в черзі на отримання Patriot, і перша установка замість Берна вирушить в Україну за кошти Німеччини. Водночас компанія Raytheon ще не завершила будівництво цієї системи, і вона буде готова не раніше ніж через 6-8 місяців.
Щоб швидше допомогти Києву, розглядається можливість безпосередньої передачі Німеччиною одного зі своїх комплексів Patriot. Натомість Берлін замовить нову систему у Raytheon, але її поставка може затягнутися на кілька років.
Bild наголошує, що у Бундесверу вже зараз нестача систем ППО. До початку війни в Україні на озброєнні Німеччини було 12 комплексів Patriot, з яких три вже передано Україні. Дві системи розміщені в Польщі для захисту аеропорту, через який НАТО постачає зброю Україні.
Три системи проходять оновлення і наразі не готові до використання, ще одна необхідна для навчання солдатів. Таким чином, для забезпечення власної ППО Німеччина має лише три комплекси. Якщо один із них передадуть Україні, залишаться лише два.
Очікується, що ситуація з ППО у Німеччині покращиться лише через кілька років. Уряд замовив вісім нових систем Patriot, першу з яких мають поставити Люфтваффе наприкінці 2026 року, а решту — до 2029 року.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що на Заході дізналися найгірший варіант, якщо Путін відкине ультиматум Трампа. Попри ультиматум, який висунув президент США Дональд Трамп, російський диктатор Володимир Путін не збирається відмовлятися від своїх цілей в Україні та припиняти агресію. У випадку найгіршого сценарію для себе Путін може вдатися до примусової мобілізації в Росії, щоб продовжити війну. Про це йдеться у статті для Foreign Affairs, яку написали професор історії Католицького університету Америки Майкл Кімммідж та запрошена наукова співробітниця Інституту європейських, російських і євразійських досліджень Університету Джорджа Вашингтона Марія Ліпман.
Автори відзначають, що за 25 років перебування при владі Путін досяг у Росії "майже зловісного спокою": у країні практично відсутня серйозна політична опозиція чи публічна критика влади. Водночас громадянам дозволено займатися власними справами, включно з бізнесом, без потреби демонструвати абсолютну лояльність до Кремля. Репресії ж спрямовані лише проти тих, хто кидає публічний виклик владі.