Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Перший офіційний візит прем’єр-міністра Канади Марка Карні до Вашингтона, який спершу позиціонувався як дипломатичний дебют, перетворився на майстер-клас домінування Дональда Трампа. Таку думку висловила експертка з мови тіла Джуді Джеймс.
Трамп і Карні
У вівторок, під час зустрічі в Овальному кабінеті, Трамп на перший погляд демонстрував теплі стосунки між США та Канадою. Проте за лаштунками – і поза усмішками – тонкі жести та миттєві вирази обличчя розповіли зовсім іншу історію.
Ще до прибуття Карні до Вашингтона Трамп розпочав свою звичну тактику "психологічного натиску" на лідерів, публікуючи в соціальних мережах агресивні коментарі щодо канадської торговельної політики. Експертка Джуді Джеймс назвала це "м’ясним тендеризатором" – тактикою пом’якшення гостя шляхом словесних атак перед особистою зустріччю.
Під час рукостискання Трамп продемонстрував домінуючу позицію, простягаючи руку під кутом вниз, що вказує на перевагу та вищий статус. Марк Карні намагався відреагувати, поклавши руку на передпліччя Трампа, але його жест виглядав невпевнено. Навіть спроба повторити "жест сили" президента виглядала слабко.
Кульмінаційним моментом став коментар Карні про нервовість під час зустрічі: "Я на краю свого крісла", – сказав він із напруженою усмішкою. Трамп негайно скористався моментом, театрально поплескавши канадського прем’єра по коліну, що, на думку експертки, символізувало його домінування та демонстрацію підтримки. Карні відреагував напруженим смішком, що лише зміцнило враження переваги американського президента.
Незважаючи на зовнішню ввічливість та професіоналізм, мікрожести Карні свідчили про внутрішній опір. Коли Трамп заявив, що США мало співпрацюють з Канадою або натякнув на можливість приєднання Канади як 51-го штату, обличчя Карні видавало приховану незгоду: легкий перекіс голови, прижмурене око та невдоволений вираз виказували його критичне ставлення.
Під час виступу Карні час від часу поглядав на Трампа, перевіряючи його реакцію. Втім, один із щирих моментів настав тоді, коли Карні жестами показав єдність двох країн, складеними руками символізуючи міцні двосторонні зв'язки.
Однак Трамп продовжував просувати ідею приєднання Канади до США, на що Карні чітко відповів: "Є місця, які ніколи не продаються", натякаючи на президентське минуле Трампа як девелопера. Він також підкреслив, що на останніх виборах канадці висловилися проти таких ідей.
Коли розмова торкнулася потенційного приєднання Канади, Карні нервово тряс коліном – жест, який експерти трактують як прояв роздратування або прихованої тривоги. Трамп на це лише посміхнувся та перевів тему на оновлений золотий інтер’єр Білого дому, явно надаючи перевагу розмовам про декор, а не політичні питання.
Загалом зустріч завершилася усмішками та рукостисканням, але за словами експертки, саме Трамп грав першу скрипку, а Карні залишався в тіні.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп і Карні посварилися в Овальному кабінеті.
Новини