Рубрики
МЕНЮ
Марьян Ощановский
Загальні підходи та ідеї Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні озвучені та цілком конкретні, заявив політолог Володимир Фесенко.
Трамп наполягає на мирі. Фото з відкритих джерел
Він вважає, що, щонайменше, частину з них обраний президент США спробує реалізувати.
Політолог навів кілька ключових позицій Трампа, які стосуються припинення війни в Україні:
Перша – припинення вогню по лінії фронту. Наразі головна проблема полягає в тому, що ця лінія нестабільна. Поки фронт не стабілізується, досягти домовленостей про припинення вогню буде вкрай непросто.
Друга – мораторій на членство України в НАТО. У грудні офіційний Київ робив спроби змінити цю позицію команди Трампа. Переконаний, що принцип Трампа "ніякого НАТО для України" не зміниться, а тому після його інавгурації українській владі важливо зберегти відчуття міри, аби не ввійти у дисонанс із Білим домом.
Третя – відповідальність за безпеку України має взяти на себе Європа, а не США. Трамп наполягає, що після підписання мирної угоди європейці, без участі американців, мають відправити до України миротворчий контингент. Маю великий скепсис, що ідею з миротворцями вдасться реалізувати. Розміщення в Україні миротворців з країн Альянсу доведеться узгоджувати з росіянами, з чим вони, безумовно, не погодяться. Попри це, вважаю, що обговорення миротворчої місії лідерами Європи – позитивний сигнал. Це означає, що у Європі не забули про Україну та готові збільшувати свій вклад у досягнення миру.
Четверта – роль Китаю у миротворчому процесі. Це нова ідея, яку Трамп раніше не озвучував. Він вважає, що Китай має допомогти росії досягнути миру. Раніше Трамп не згадував Китай у контексті завершення війни в Україні. Звідси, власне, й з’явилося запрошення Сі Цзіньпіна на інавгурацію Трампа.
Новини