Головна Новини Світ США Трамп зажадав участі Китаю у встановленні миру в Україні: як поведе себе Пекін
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп зажадав участі Китаю у встановленні миру в Україні: як поведе себе Пекін

Пекін давно намагається позиціонувати себе як можливого посередника у мирних переговорах, пропонуючи власні, хоча й загальні ініціативи

сьогодні, 12:05
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп висловив думку, що лідер Китаю Сі Цзіньпін може допомогти завершити війну в Україні. Однак реальна ситуація є складнішою: незважаючи на заяви про нейтралітет, Китай продовжує активно підтримувати Росію як економічно, так і дипломатично, що ставить під сумнів його роль як потенційного миротворця. Про це повідомляє CNN.

Трамп зажадав участі Китаю у встановленні миру в Україні: як поведе себе Пекін

Фото: з відкритих джерел

Хоча Трамп, ймовірно, ускладнив свою стратегію щодо організації миру в Україні разом із Сі, введення 10%-го мита на китайський імпорт може стати перешкодою, війна, проте, може стати рідкісною темою для співпраці. Це особливо важливо, оскільки Пекін намагається уникнути загострення торгівельних суперечок.

"Ураховуючи важливість американо-китайських відносин, якщо Трамп вважатиме співпрацю Китаю за одну з найбільш важливих проблем, яка може покращити відносини між США та Китаєм, думаю, Китай буде зацікавлений... і міг би зіграти корисну роль", – зазначила директорка китайської програми Stimson Center Юнь Сунь.

Однак вона також підкреслила, що Китай боїться підривати свої відносини з Росією.

Пекін давно намагається позиціонувати себе як можливого посередника у мирних переговорах, пропонуючи власні, хоча й загальні ініціативи. Проте на Заході ці зусилля сприймаються скептично, оскільки Китай продовжує підтримувати Росію.

Для Сі Цзіньпіна такі кроки можуть бути ризикованими, оскільки ослаблення партнерства з Росією підірвало б одну з ключових стратегічних опор його зовнішньої політики, яку він розглядає як засіб протидії Заходу та інструмент для зміни глобального балансу сил на користь Китаю.

Також варто зазначити, що місце Сі за столом переговорів може бути тим, де Путін, а не Трамп, буде мати надійного партнера. Згідно з аналітиками, США доведеться врахувати цю реальність, аби уникнути ізоляції європейських союзників або не прийняти рішення, що буде неприйнятним для України.

"Реальний результат, якого Китай намагається уникнути, — це надмірно ослаблена Росія, оскільки це може залишити Пекін без важливого стратегічного партнера", — зазначив доцент Національного університету Сінгапуру Чонг Джа Ян.

Як вже писали "Коментарі", пропагандистські російські медіа повідомили, що президент Китаю Сі Цзіньпін планує відвідати Москву 9 травня. Востаннє він був присутній на подібних заходах десять років тому. Водночас із початком повномасштабного вторгнення Росії більшість світових лідерів відмовилися від візитів до Кремля.  



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини