Головна Новини Світ США Трамп знає «секрет» РФ про Китай і буде цим маніпулювати, щоб тримати Путіна в рамках
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп знає «секрет» РФ про Китай і буде цим маніпулювати, щоб тримати Путіна в рамках

Трамп впевнений, що зможе тримати РФ в рамках, бо знає її «секрет»

сьогодні, 13:24
Поділіться публікацією:

Останнім часом багато хто стверджує, що Дональд Трамп зруйнував правила світового порядку, встановлені після Ялтинської конференції. Однак ця думка є помилковою. Насправді зміни у глобальному балансі сил відбувалися задовго до його приходу, відзначив політолог Вадим Денисенко.

Трамп знає «секрет» РФ про Китай і буде цим маніпулювати, щоб тримати Путіна в рамках

Дональд Трамп

За його словами, ялтинська система ґрунтувалася на розподілі сфер впливу між провідними державами, які виконували роль світових "поліцейських". Демократія, соціалізм і права людини були радше прикриттям, що мало значення всередині метрополій, але на периферії слугувало засобом контролю еліт. Ця модель почала руйнуватися, коли великі держави втратили ресурси й бажання підтримувати порядок. Вихід США з Афганістану став остаточним підтвердженням цієї тенденції, вважає політолог.

На його переконання, сучасний світ перебуває в пошуках нової моделі глобального управління. Тепер гегемони передають регіональним лідерам частину поліцейських функцій. Однак, додає експерт, єдиних правил гри поки що не існує. В одних регіонах формується подвійне підпорядкування, в інших – принцип "васал мого васала – мій васал", а десь спостерігається баланс між кількома регіональними гравцями.

Саме тому, каже Денисенко, Дональд Трамп не розпочав цей процес, але став каталізатором його усвідомлення. Він відкинув так звану "культуру вибачень", заявивши, що не буде приносити вибачення за свою позицію щодо ЛГБТ. Крім того, Трамп змінив підхід до Європи, поставивши її у становище, подібне до того, в якому Захід раніше тримав Африку та Азію. Його мета – не знищення ЄС, а його послаблення, що має змусити європейців передати технології та виробничі потужності США в обмін на захист від Росії, додав експерт.

"Чому Трамп впевнений в тому, що йому вдасться тримати Росію в рамках? Перш за все тому, що Росія боїться збільшення залежності від Китаю. У РФ є всього дві моделі розвитку: повний економічний васалітет від КНР або спроба балансування впливів Китаю з можливостями Заходу. Класичний приклад — відтермінування запровадження технології 5G. В умовах санкцій єдиним переможцем міг бути Huawei", — відзначив Денисенко.

При цьому він додав, що незважаючи на чутки, швидкого повернення західного бізнесу в Росію не буде. Поки діє закон РФ про "недружні країни" та залишаються замороженими російські активи на Заході, масштабне зняття санкцій неможливе. У відносинах із Москвою Трамп використовує метод "хорошого та поганого поліцейського", де США виступають "хорошим", а Європа – "поганим", але саме Америка залишається головним гравцем.

"Тепер щодо нас. Ми увійшли в особистісний конфлікт з Трампом. Зараз великі сподівання на те, що керівники Франції та Британії зможуть це згладити. Поки скажу тільки дві банальності: по-перше, війна на два фронти — це програшна війна. По-друге, інколи складається враження, що вибираючи між виграти війну і показати дулю Трампу, ми вибираємо не той варіант", — підсумував Денисенко.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Кремлі відреагували на санкції ЄС.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини