Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Новообраний президент Дональд Трамп наразі не має чіткого плану щодо завершення війни Росії проти України. Його головна мета — ініціювати переговорний процес, а далі, залежно від позицій України та Росії, використовувати наявні інструменти, відзначив в ефірі Freedom доктор політичних наук Ігор Петренко.
Переговори України і РФ
Політолог зазначив, що сьогодні з’являється багато різної інформації щодо можливих сценаріїв мирного врегулювання. За його словами, йдеться то про миротворців, то про масштабну угоду між США та Україною, схожу на партнерство США з Південною Кореєю. Водночас є й розмови про зменшення допомоги Україні або перекладання цього тягаря на європейських союзників. Така розмаїтість свідчить про відсутність конкретного покрокового плану. Наразі зрозуміло лише одне: ведуться розмови про можливі переговори, підкреслив експерт.
При цьому він припускає, що Трамп може презентувати своє бачення після інавгурації, спираючись на пропозиції, які представить його спецпредставник Кіт Келлог, який має намір відвідати Україну.
Політолог проаналізував, як саме Трамп може діяти для досягнення миру. Наприклад, США можуть тиснути на Україну скороченням допомоги, якщо Київ не погодиться на переговори. З іншого боку, додав Петренко, Трамп може погрожувати Путіну збільшенням військової підтримки України, наприклад, передачею високоточних ракет, якщо Росія відмовиться від переговорів. Це відповідає його стилю: діяти через баланс загроз та пропозицій, підкреслив експерт.
На думку Петренка, Трамп вважає себе посередником, здатним впливати на обидві сторони завдяки своїм контактам із Зеленським і Путіним.
На його думку, можливо, США мають певний канал комунікації з Росією, але візит Келлога до Москви поки що малоймовірний.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про план-мінімум Трампа у питанні припинення війни в Україні.
Новини