Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Представник Державного департаменту США у Брюсселі Деніел Сайзек вважає "складним питанням" рішення української влади призупинити надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку, уряд США поки що не має позиції чи рішення у цьому питанні. Як передає портал "Коментарі", про це повідомляє Радіо Свобода, цитуючи заяву Сайзека.
Держдеп США. Фото: GettyImages
Коментуючи, чи допомагатиме уряд США Україні з поверненням чоловіків додому, Сайзек заявив, що це "складне питання", але "уряд України має право визначати свою політику".
Представник Держдепу нагадав, що країни Європи і до певної міри Штати приймали українців, які втекли від повномасштабного вторгнення Росії, і це була ще одна важлива частина їхньої підтримки.
Читайте також на порталі "Коментарі" — рішення українського МЗС до набуття чинності оновленого закону про мобілізацію обмежити надання консульських послуг для військовозобов'язаних громадян нашої країни, які перебувають за кордоном, викликало бурхливу реакцію в українському суспільстві. Частина його, включаючи деяких нардепів, обурюється зневаженням норм Конституції та прав громадян. Частина, включаючи військових та власне міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, пояснюють, що це рішення – про справедливість, наголошуючи, що неправильно, коли одні воюють понад два роки, а інші відсиджуються за кордоном. Міністр оборони тієї ж Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що вважає за правильне повернути в Україну чоловіків призовного віку. А ось у Німеччині до такого кроку не готові. Як оцінюєте рішення українського МЗС та реакцію на нього? Як ситуація може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Новини