Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Ультимативна заява Дональда Трампа на адресу Кремля може вплинути на подальшу долю двопартійного санкційного законопроєкту, запропонованого сенаторами Ліндсі Гремом та Річардом Блументалем. Йдеться про документ, який передбачає найжорсткіші економічні обмеження щодо Росії та її союзників.
Фото: скріншот
У коментарі для Semafor сенатор-республіканець Ліндсі Грем повідомив, що має намір особисто обговорити законодавчу ініціативу з президентом Трампом. За словами Грема, остаточне рішення щодо дати голосування в Сенаті очікується вже найближчими днями — ймовірно, ще до серпня.
"Документ має серйозну політичну підтримку з обох партій і здатен пройти з великою перевагою голосів. До того ж він юридично міцніший і політично більш гнучкий", — наголосив сенатор.
Його колега, сенатор Кевін Крамер, який є співавтором законопроєкту, також висловив сподівання на якнайшвидше ухвалення рішення. Тим часом сенатор-демократ Річард Блументаль заявив, що президент Трамп демонструє "потужний сигнал єдності" з Конгресом у протистоянні Росії.
Запропоновані заходи включають:
· Введення 500% мита на імпорт із країн, які продовжують купувати російські енергоносії (газ, нафту, уран тощо);
· Жорсткі первинні та вторинні санкції проти російських банків, енергетичних компаній та олігархів.
Попри це, Дональд Трамп наголосив, що його стратегія мит у розмірі 100% буде не менш ефективною. За його словами, у певний момент "цифри втрачають значення — головне тиск".
Як вже писав портал "Коментарі", спеціальний представник США Кіт Келлог під час візиту в Україну відвідав низку оборонних підприємств, де створюють сучасні українські безпілотники. Після побаченого він високо оцінив технічний рівень та інноваційний підхід українських розробників.