Головна Новини Світ США У Сирії спалахнуло нове повстання: Асада оточують з двох сторін (КАРТА)
commentss НОВИНИ Всі новини

У Сирії спалахнуло нове повстання: Асада оточують з двох сторін (КАРТА)

На півдні Сирії країни повстанці відкрили другий фронт

6 грудня 2024, 19:50
Поділіться публікацією:

 Події в Сирії набувають нового масштабу, оскільки в південній провінції Дераа спалахнуло неочікуване повстання, що стало викликом для режиму Башара Асада. Про це повідомляє CNN.

У Сирії спалахнуло нове повстання: Асада оточують з двох сторін (КАРТА)

Бої в Сирії (фото з відкритих джерел)

Південь: новий фронт

Повстанці захопили ключову дорогу поблизу кордону з Йорданією на південь від міста Дараа. У місті Даель на північ від Дараа повстанці підняли прапор "Вільної Сирії".

Неофіційний представник повстанців — Південний оперативний центр — закликав військових режиму Асада перейти на їхній бік. У своїй заяві вони оголосили, що "мета — Дамаск, а місце зустрічі — площа Омейядів". Вони також повідомили про захоплення кількох прикордонних постів, зазначивши, що тепер контролюють прикордонну смугу після капітуляції урядових сил.

Північ: боротьба за стратегічні міста

Основний наступ повстанців триває в північно-західній Сирії. Протягом останніх днів вони здобули контроль над Алеппо, Хамою і просуваються в напрямку Хомса. Якщо Хомс буде втрачено, сили Башара Асада ризикують залишитися розділеними: території на узбережжі і в Дамаску опиняться в ізоляції.

У Сирії спалахнуло нове повстання: Асада оточують з двох сторін (КАРТА) - фото 2
У Сирії спалахнуло нове повстання: Асада оточують з двох сторін (КАРТА) - фото 3

Подвійний виклик для режиму

Раніше режим Асада був змушений концентруватися на одному фронті, зосередженому в північно-західній частині країни. Тепер, із відкриттям південного фронту, військовим доводиться розпорошувати сили, що значно ускладнює утримання позицій. Здатність режиму утримувати стратегічні міста, такі як Хомс, залишається під великим питанням.

Блискавичні атаки повстанців та неспроможність режиму організувати ефективний опір свідчать про зростаючу вразливість урядових сил. Якщо повстанці зможуть зберегти темп, це може кардинально змінити розклад сил у сирійському конфлікті.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Сирії все дуже погано для Путіна

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини