Головна Новини Світ США У США вперше подали страву зі штучного лосося
commentss НОВИНИ Всі новини

У США вперше подали страву зі штучного лосося

У США вперше подали штучного лосося — його виростили з клітин, а не зловили в морі

6 липня 2025, 15:44
Поділіться публікацією:

У Портленді, в гаїтянському ресторані Kann, вперше в історії приготували страву зі штучного лосося. Його не виловили з океану, а виростили в лабораторії. Це перший культивований морепродукт, який отримав "зелене світло" від американського регулятора — FDA (Управління з контролю за продуктами і ліками США).

У США вперше подали страву зі штучного лосося

Штучний лосось

На тарілці — кубики "лосося" з маринованою полуницею, пряними томатами та рисовими крекерами. Їсти його можна сирим, як суші, або у вигляді севіче — злегка в’яленим.

Цей продукт створила біотехнологічна компанія Wildtype. Щоб виготовити штучну рибу, беруть клітини справжнього тихоокеанського лосося і вирощують їх у великих сталевих ємностях. До клітин додають поживну суміш із амінокислот, вітамінів, солей, жирів та білків. Через два тижні — риба готова. Для порівняння: справжній лосось росте щонайменше два роки.

Після вирощування клітини промивають, переносять на кухню, де змішують із рослинними інгредієнтами — щоб створити текстуру, колір, смак і додати корисні речовини.

Виглядає штучний лосось майже як справжній: рожево-помаранчевий з білими "жировими" прожилками. До того ж у ньому немає забруднень, які можуть бути в дикій рибі — наприклад, важких металів або мікропластику.

Культивована риба — не лише безпечніша для здоров’я, а й екологічніша: менше відходів, нульовий вплив на океан і шанс зменшити навантаження на світове рибальство.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі"  повідомляв про те, що компанія Microsoft презентувала нову розробку в галузі штучного інтелекту — MAI-DxO, систему, яка вміє аналізувати складні медичні випадки і ухвалювати діагнози з надзвичайною точністю. На практичному тестуванні ця модель продемонструвала 80% точності при розборі 304 реальних клінічних випадків, тоді як команда з п’яти досвідчених лікарів дала правильну відповідь лише у 20% випадків.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини