Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
45-й президент США Дональд Трамп закликав негайно визнати вибори президента США у 2020 році "незворотно скомпрометованими" – і визнати його переможцем чи провести нові. Про що говорить подібна заява? Що те, що відбувається, означає для України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел
Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик розмірковує так:
За словами експерта, нещодавні попередні вибори показали, що підтримка Трампа вигідна багатьом місцевим політикам. Очевидно, зазначає Володимир Дубовик, що для багатьох республіканців прихильників Трампа ця тема стане важливою напередодні виборів на початку листопада. Нагадаємо, що 8 листопада відбудуться проміжні вибори – загальні вибори, що проводяться у середині чотирирічного терміну повноважень президента. У їх рамках заповнюються всі 435 місць у Палаті представників США та 33 або 34 зі 100 місць у Сенаті США.
Володимир Дубовик наголошує, що небезпека для Америки полягає у продовженні поляризації, поділу країни. А також у підживленні недовіри до демократії, державних, правових інституцій.
"Є можливість і повторення масштабних виступів на кшталт тих, що мали місце 6 січня 2021 року, – вважає експерт. – Україні слід побоюватися посилення трампісткого крила республіканської партії. У перспективі це може поставити під загрозу допомогу Україні з боку США. Але в найближчій перспективі це крило навряд чи зможе зменшити або загальмувати надання такої допомоги".
Політолог-американіст Владислав Фарапонов упевнений, що такі заяви слід сприймати як елемент передвиборної боротьби усередині США. І ніяк інакше.
Експерт звертає увагу, що ця заява з'явилася в момент, коли республіканці, за опитуваннями, перестали лідирувати в гонці за більшість у верхній палаті Конгресу – Сенаті.
В Україні, за його словами, ці внутрішньоамериканські перипетії особливо не позначиться, тому що ми маємо двопалатну підтримку. Тут між республіканцями та демократами – консенсус, констатує політолог-американіст.
Експерт Українського інституту політики Владислав Дзівідзінський вважає, що останні цикли американської політики все частіше переходять із політико-правового русла до політико-театрального.
За словами експерта, за американською традицією, що склалася – після приходу до влади однієї з політичних партій, на наступних виборах, у зв'язку з незгодою в реалізації передвиборчих обіцянок, виборці дають підтримку іншій політсилі.
Він акцентує, що у себе в соцмережі колишній глава Білого дому написав таке: "Тепер стало остаточно зрозуміло, що ФБР поховало історію з ноутбуком Хантера Байдена перед виборами, бо знало, що якби вони цього не зробили, Трамп легко переміг би на президентських. виборах у 2020 році".
Суть у тому, що в New York Post за кілька тижнів до президентських виборів 2020 року, на яких переміг Джо Байден, вийшла стаття, що його компрометує. У ній стверджувалося, що у ноутбуці, залишеному сином майбутнього президента – Хантером Байденом – у ремонтній майстерні, нібито були електронні листи, які містили відомості про те, як Хантер представив українського енергетичного магната своєму батькові та домовився про зустріч. При цьому в розкладі Байдена немає жодних записів про те, що така зустріч колись мала місце. За публікацією статті були бездоказові звинувачення Джо Байдена в корупції – нібито він намагався забезпечити успіх бізнесу свого сина в Україні.
Він вважає, що якщо відбудеться зміна демократичного лідерства хоча б в одній із палат американського парламенту, це може негативно вплинути на Україну.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у США розповіли, де Росія задіє 3-й армійський корпус в Україні.
Новини