Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Звернення президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо "великоднього перемир’я" з’явилося невипадково — воно пролунало після публікацій у засобах масової інформації про потенційну готовність Сполучених Штатів визнати Крим російською територією.
Дональд Трамп і Путін (фото з відкритих джерел)
На це звернув увагу журналіст британського видання The Guardian Люк Гардінґ.
Зокрема, він нагадав про нещодавню статтю агентства Bloomberg, у якій йшлося про те, що американська сторона може бути налаштована надати Путіну стратегічну перевагу, погодившись на російський контроль над анексованим півостровом.
При цьому Люк Гардінґ підкреслив, що дипломатичне визнання анексії Криму Сполученими Штатами стало б порушенням Статуту Організації Об’єднаних Націй, а також міжнародного консенсусу, який сформувався після завершення Другої світової війни і передбачає недопустимість захоплення територій військовим шляхом.
Журналіст зазначив, що більшість держав, у тому числі Велика Британія, не погодилися визнати незаконне приєднання Криму до Російської Федерації.
Він також зауважив, що будь-яке сприяння інтересам Москви з боку адміністрації США може викликати гостру реакцію з боку колишніх європейських союзників Вашингтона і спричинити емоційну відповідь в Україні.
Люк Гардінґ звернув увагу на те, що обговорення шляхів досягнення мирного врегулювання ситуації в Україні має поновитися цього тижня у Лондоні.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що росіяни влаштували засідку під Торецьком, є загиблі. На Торецькому напрямку російські війська організували засідку на українських захисників. Унаслідок атаки є загиблі. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський Глава держави повідомив, що українські військові на Торецькому напрямку потрапили у засідку, організовану російськими окупантами, внаслідок чого загинули захисники.
Новини