Головна Новини Світ США Як можуть складатися відносини КНДР і США при Байдена: думка експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Як можуть складатися відносини КНДР і США при Байдена: думка експертів

Політолог, кандидат політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що двосторонніх самітів президента Джо Байдена з Кім Чен Ином точно не буде

10 березня 2021, 23:23
Поділіться публікацією:

Адміністрація президента США Джо Байдена планує переглянути свою політику відносно Північної Кореї (КНДР). Це має статися "протягом наступного місяця або близько того". Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації Байдена.

Як можуть складатися відносини КНДР і США при Байдена: думка експертів

Колаж: Д. Романюк / Comments.ua

В який бік можливий перегляд? Як можуть складатися відносини КНДР і США при Байдені? З цими питаннями порталу "Коментарі" допомогли розібратися експерти.

Політичний експерт, дипломат Вадим Трюхан зазначає: "Багато в Вашингтоні досі вважає, що тактика Трампа завдала серйозної репутаційний збиток. Пішовши на безпрецедентний "потепління" відносин з Кім Чен Ином, попередник Байдена не досяг жодних результатів, фактично поставивши під сумнів здатність США бути домінантою навіть стосовно таких невеликим бідним країнам, яка насправді КНДР ".

Відповідно, для США при Джо Байдена відновлення статус-кво у відносинах з такими країнами як та ж Північна Корея, це справа принципу, вважає експерт.

"До речі, зміни зазнає і політика США відносно Венесуели, Ірану і Сирії — країн, політика адміністрації Трампа по відношенню до яких теж була провальною, — зазначає Вадим Трюхан. — А інструменти, які будуть застосовувати США щодо КНДР, а також інших проблемних, на їхню думку, держав, очевидні. Це, в першу чергу, економічні санкції, в тому числі секторальні. Можливо, розглядається також введення морської і повітряної блокади, спрямованої на недопущення будь-яких експортно-імпортних операцій. У разі ж загострення ситуації не можна виключати і точкових військових ударів по військових об'єктах, як це недавно мало місце в Сирії".

Політолог, кандидат політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що двосторонніх самітів президента Джо Байдена з Кім Чен Ином точно не буде.

"І не тільки тому, що саміти Трампа з Кімом не дали ніяких результатів, крім піару і критики Трампа, — зазначає політолог. — Мова йде про порушення фундаментальних прав людини в Північній Кореї, які для демократів вважаються серйозною перешкодою. Тому адміністрація Байдена повернеться, швидше за все, до політики часів Обами. А саме — зміцнювати військову співпрацю з союзниками в регіоні — Південною Кореєю і Японією, для яких посилення ядерного потенціалу КНДР є відчутною загрозою національній безпеці".

На думку Максим Ялі, багато також буде залежати від того, як при Байдені складуться відносини США і Китаю, який має реальні важелі тиску на Пхеньян і є головним економічним партнером КНДР.

Нагадаємо, лідерка Північної Кореї Кім Чен Ин віддав частину повноважень своїй молодшій сестрі Кім Е Чжон, щоб "полегшити стрес",



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини