Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Нещодавно оголошена угода між США та Україною про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин навряд чи змінить негативне ставлення російського диктатора Володимира Путіна до "мирного плану" Дональда Трампа. Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела у Білому домі.
Дональд Трамп
Попри те, що адміністрація Трампа представила домовленість як важливу стратегічну подію, у Білому домі поки що немає єдності щодо подальших кроків. За словами двох обізнаних співрозмовників видання, які говорили на умовах анонімності, у Вашингтоні все ще не дійшли згоди, як саме варто реагувати на подальші дії Москви. Зокрема, розглядається варіант із посиленням тиску на Кремль — хоча сам Трамп, як і раніше, не виявляє готовності йти цим шляхом.
Окрім того, Politico також нагадує про пропозицію сенатора Ліндсі Грема — запровадити нові санкції проти РФ, а також 500-відсоткові мита на товари з країн, які купують російські нафту, газ та алюміній. Ця ініціатива вже отримала широку підтримку з обох партій у Сенаті.
Водночас, підкреслюють журналісти виникає питання, чи буде цього достатньо, щоб змусити Путіна до поступок. За даними видання, протягом останніх місяців російський лідер вже чотири рази зустрічався зі спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом, однак щоразу відкидав запропоноване США перемир’я, яке передбачало б замороження конфлікту вздовж поточних ліній фронту, що фактично закріпило б за Росією захоплені території.
Крім того, як пише Politico, Трамп після нещодавніх ракетних атак РФ на Україну розмірковував у соцмережах, чи варто йому посилити риторику щодо Путіна. Проте, як підкреслюють журналісти, за останні чотири місяці він так і не зробив жодних реальних кроків у цьому напрямку. Ба більше — досі не висловився щодо пропозицій однопартійців про посилення санкцій проти Кремля.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що тепер Рубіо може примушувати Путіна до миру.
Новини