Головна Новини Світ США З допомогою від США не все так райдужно: озвучено неоднозначний прогноз дій Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

З допомогою від США не все так райдужно: озвучено неоднозначний прогноз дій Трампа

Україні сьогодні необхідне не лише озброєння для оборони, а й засоби для завдання прицільних ударів по противнику

14 липня 2025, 12:35
Поділіться публікацією:

Якщо президент США Дональд Трамп дійсно вирішить передати Україні далекобійну зброю, таку як ATACMS чи JASSM, це стане свідченням того, що він серйозно усвідомлює реальні загрози з боку Росії. Таку думку в ефірі Radio NV висловив Анатолій Храпчинський — колишній офіцер Повітряних сил України, який зараз обіймає посаду заступника генерального директора підприємства з виробництва засобів радіоелектронної боротьби.

З допомогою від  США не все так райдужно: озвучено неоднозначний прогноз дій Трампа

Фото: з відкритих джерел

На його переконання, заяви Трампа ще не означають конкретних дій, тому варто дочекатися його виступу.

"Побачимо, чи він дійсно виконає сказане, чи це лише черговий політичний хід — удати, що готовий допомагати, але обмежитись наданням виключно оборонного озброєння", — зазначив Храпчинський. 

Він наголосив, що Україна вже тривалий час отримує оборонне спорядження від США та ЄС, проте зараз критично важливо мати засоби для прицільного ураження ключових військових об'єктів на території Росії.

"Російські військові активно модернізують свої аеродроми, захищаючи авіацію. Це створює нові виклики для ЗСУ, і ми потребуємо високоточної зброї, здатної долати такі перешкоди", — пояснив він. 

Експерт підкреслив, що Україні потрібні ракети дальнього радіуса дії, зокрема ATACMS, JASSM, а також ракети AIM-120 з дальністю понад 185 км. Додатково варто отримати літаки типу Saab 340 AEW&C (літаки дальнього радіолокаційного виявлення), які можуть значно посилити систему повітряної оборони, особливо у комбінації з ракетами AIM-120.

Храпчинський також наголосив: навіть за умов зовнішньої підтримки, Україна має продовжувати розвиток власного військово-промислового комплексу, особливо в галузі дронів, систем дальнього ураження та засобів боротьби з дронами-камікадзе.

"У нас уже є реальні можливості створювати ефективні рішення проти "Шахедів", хоча проти балістичних ракет поки що немає повного захисту", —  додав експерт. 

Як вже писали "Коментарі", Сполучені Штати нещодавно несподівано припинили поставки озброєння до України. Це викликало хвилю здивування як у Києві, так і серед союзників. Проте згодом президент США Дональд Трамп миттєво скасував це рішення — після розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.   



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини