Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Розвідувальне управління Міністерства оборони США (DIA) повідомило, що вдосконалені російські балістичні ракети з маневреними траєкторіями та принадами знижують ефективність ППО Patriot в Україні. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє TWZ.
ЗРК Patriot. Фото: з відкритих джерел
Посилаючись на свої дані, розвідка США зазначає, що останніми місяцями країна-агресор активізувала використання балістичних ракет з покращеною маневреністю. Це спричинило те, що системи Patriot, на які Україна покладається для захисту від ударів балістикою, стали менш ефективними.
У матеріалі йдеться, що Україна має в своєму розпорядженні п'ять батарей Patriot: три від США, одна від Румунії і одна від спільного постачання Німеччини і Нідерландів. Також українські сили отримали додаткові перехоплювачі, проте експерти зазначають, що навіть системи не завжди можуть впоратися з новими російськими ракетами.
Російські ракети тепер можуть змінювати траєкторію і виконувати маневри замість польоту стандартною балістичною траєкторією. Крім того, деякі ракети оснащені засобами радіоелектронного обману, що ускладнює їхнє відстеження та перехоплення системами Patriot.
У розвідці пояснили, що йдеться про ракети Іскандер-М та KN-23. Вони вважаються найбільш часто вживаними країною-агресором в ударах по Україні.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять нові заяви Трампа: чи є загроза Україні від саміту на Алясці.
Також видання "Коментарі" повідомляло – з великою ймовірністю путінський режим намагатиметься використати саміт на Алясці, щоб домогтися послаблення західних санкцій, змістивши увагу з війни в Україні на економічні питання у відносинах зі Сполученими Штатами. Такого висновку дійшли американські аналітики Інституту вивчення війни (ISW).