Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Друге президентство Дональда Трампа може стати початком нової фінансової катастрофи, подібної до кризи 2008 року. Його агресивний підхід до скорочення державних інституцій фактично паралізував діяльність Бюро фінансового захисту споживачів (CFPB), яке мало б захищати громадян від хижацьких практик у сфері фінансів.
Дональд Трамп
Зокрема, аналітики американського політичного видання Axios зазначають, що Трамп послаблює механізми боротьби з шахрайством та сприяє уникненню відповідальності для осіб, причетних до фінансових зловживань. Вони назвали нинішню ситуацію передвісником нової "золотої епохи фінансового шахрайства".
Знищення CFPB, розпочате ще за ініціативи Ілона Маска через платформу DODGE, тепер може створити умови для повторення помилок, що спричинили фінансову кризу 2008 року, застерігають експерти.
Себріна МакКаллоу, директорка з зовнішніх зв'язків організації Money Wellness, яка надає безкоштовну фінансову підтримку у співпраці з Money and Pensions Service (MaPS), заявила в коментарі для Daily Star:
За її словами, події у США мають глобальні наслідки. Якщо найбільша економіка світу згортає споживчий захист, фінансові злочини та недобросовісне кредитування можуть швидко поширитись через міжнародні ринки, техногігантів і транснаціональні компанії. Це сигнал для шахраїв: нагляд або спить, або взагалі зник, додала експерт
Ці побоювання посилюються на тлі ескалації торговельної війни Трампа з Китаєм. Нові мита лише підливають масла у вогонь, занурюючи світову економіку в дедалі більшу нестабільність.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Білий дім погрожує підняти мита для Китаю до 245%.
Новини