Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
9 грудня в місті Кабкабія, розташованому в штаті Північний Дарфур на заході Судану, стався авіаудар в наслідок якого загинуло понад 100 людей, а ще сотні отримали поранення. Напад відбувся у базарний день, коли до міста з’їжджаються мешканці прилеглих сіл.
Суданські військові. Фото: Hussein Malla/AP
За інформацією групи Emergency Lawyers, серед загиблих є жінки й діти. У заяві юристи назвали це "жахливою різаниною" і звинуватили у скоєному армію Судану.
Представники суданської армії відкидають свою причетність до нападу, називаючи звинувачення "брехнею" та політичними маніпуляціями з боку опонентів з Сил швидкої підтримки (RSF). Натомість армія Судану додала, що продовжить "здійснювати своє законне право захищати країну".
Нещодавно також були завдані авіаудари по Ніджалі, столиці штату Південний Дарфур, де були зруйновані будівлі в трьох районах. Для нападів використовувалися бочки, начинені вибухівкою. Юристи з Emergency Lawyers наголошують, що ці всі події є частиною "триваючої кампанії ескалації (насильства), яка суперечить твердженням про те, що авіаудари спрямовані виключно по військових цілях, оскільки авіаудари навмисно зосереджені на густонаселених житлових районах".
У 2021 році RSF і суданська армія скинули уряд, який підтримував Захід. До влади прийшли два генерали — Абдель Фаттах аль-Бурхан і Мохаммед Хамдан Дагло, але у квітні 2023 року між ними спалахнув конфлікт. Згодом у Судані почалася громадянська війна, коли аль-Бурхан командував суданською армією, а Дагло, його колишній заступник, очолив RSF.
Судан має значні родовища природних ресурсів, зокрема: нафта, золото і мідь, що зумовлю вплив зовнішніх гравців. У 2021–2022 роках до країни залучалися російські найманці з ПВК "Вагнер".
За даними ООН конфлікт призвів до десятків тисяч загиблих, а близько 11 мільйонів людей були змушені залишити свої домівки. Судан перебуває на межі однієї з найсерйозніших гуманітарних криз у сучасній історії.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Судані випадково збили вантажний літак Іл-76 із росіянами на борту
Також "Коментарі" писали про те, що через війну у Судані можуть зникнути Pepsi і Coca-Cola.
Новини