logo_ukra

Coinspot 30.10.2020

BTC/USD

13248.53

ETH/USD

378.09

LTC/USD

53.03

НБУ 30.10.2020

USD/UAH

28.60

EUR/UAH

33.56

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Світ Беларусь «Черговий етап кампанії цькування Білорусі з боку ЄС»: реакція МЗС Білорусі на прийняття Резолюції ООН
commentss НОВИНИ Всі новини

«Черговий етап кампанії цькування Білорусі з боку ЄС»: реакція МЗС Білорусі на прийняття Резолюції ООН

Представники білоруського МЗС посилаються на статут ООН, який закріплює принцип невтручання «в справи, які по суті входять до внутрішньої компетенції будь-якої держави"

18 вересня 2020, 21:42

МЗС Білорусі відреагував на прийняття Резолюції ООН щодо країни. Свою позицію відомство висловлює на офіційному сайті.

«Черговий етап кампанії цькування Білорусі з боку ЄС»: реакція МЗС Білорусі на прийняття Резолюції ООН

Фото: Белта

За словами Міністерства закордонних справ держави, прийняття Резолюції Радою ООН з прав людини щодо Білорусі — це "черговий етап кампанії цькування країни з боку ЄС".

"З жалем констатуємо, що багаторічні зусилля Білорусі, її союзників і однодумців по наповненню діяльності Ради ООН з прав людини реальним, зрозумілим кожній людині змістом перекреслені прийняттям безпрецедентною страновой резолюції. На догоду геополітичним і ідеологічним інтересам одного гравця — Європейського союзу — під сумнів поставлені не тільки високі цілі РПЛ, а й самі принципи статуту ООН, на яких все ще тримаються міжнародні відносини", — констатується в повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили той факт, що питання по Білорусі були розглянуті в терміновому порядку. Пояснити це можна лише тим, що більшість фактів, зазначених у резолюції не були підтверджені.

"Ці звинувачення і закиди ми вислухали раніше з трибун Європарламенту, Європейської ради — масові згвалтування, катування і місія БДІПЛ ОБСЄ, яка не приїхала, але засуджує. Емоції і фейковий новини, на боротьбу з якими в Європі витратили стільки сил і засобів, делегація ЄС в поспіху кладе в основу чергової резолюції", — підкреслили в МЗС.

У міністерстві додали, що стали свідками політичного спектаклю, режисерами якого стали країни ЄС.

"Сьогоднішній" театр абсурду "на майданчику ООН — чергове свідчення, що РПЛ перетворився в інструмент реалізації меркантильних інтересів європейської дипломатії". Тому прийняту в Раді ООН з прав людини резолюцію ми розглядаємо в якості чергового етапу кампанії цькування Білорусі з боку ЄС — тепер уже з використанням авторитету універсальної міжнародної організації, при мовчазній згоді частини світової спільноти. Огульна, безапеляційна і агресивна дискредитація волевиявлення народу не має прецедентів в історії РПЛ, очевидно виходячи за рамки його мандату. Подібна практика знаходиться за межею розумного навіть за сучасними — на жаль, не надто високим — стандартам дотримання міжнародного права. За відсутності універсально визнаних критеріїв і механізмів оцінки виборів будь-яка держава тепер може стати мішенню геополітичних флібустьєрів під прикриттям прийнятих в терміновому порядку резолюцій РПЛ", — коментують у відомстві.

Також, представники білоруського МЗС посилаються на статут ООН, який закріплює принцип невтручання "в справи, які по суті входять до внутрішньої компетенції будь-якої держави".

Білорусь, як одна з країн засновниць ООН, закликає всіх зацікавлених і причетних уважно перечитати сьогоднішню резолюцію на предмет відповідності цього основоположного документу.

У МЗС країни впевнені, що білоруський народ прийде до спільного бачення свого майбутнього без будь-яких втручань ззовні.

Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що Рада з прав людини прийняла Резолюцію по Білорусі.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

-->
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!