Головна Новини Світ Беларусь Лукашенко готується йти: експерти розповіли, з чим пов'язані зміни до Конституції Білорусі
commentss НОВИНИ Всі новини

Лукашенко готується йти: експерти розповіли, з чим пов'язані зміни до Конституції Білорусі

При цьому є ймовірність, що Лукашенко може залишатися ще на чолі країни як мінімум два терміни

28 грудня 2021, 08:12
Поділіться публікацією:

З наближенням референдуму в Білорусі, на якому має бути затверджено нову Конституцію країни, все частіше звучать оцінки щодо того, як зміниться країна після нововведень і чи залишиться Лукашенко й надалі біля керма Білорусі. Політолог та журналіст Кирило Сазонов вважає, що дуже схоже на те, що Лукашенко готується йти. На цей раз остаточно і безповоротно. Своєю думкою Кирило Сазонов поділився у себе у Facebook.

Лукашенко готується йти: експерти розповіли, з чим пов'язані зміни до Конституції Білорусі

Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел

"Олександр Григорович ініціює зміни до Конституції Республіки Білорусь. Третій раз за час свого правління, до речі. І можна не сумніватися – відбудуться зміни. Приймуть. Там рахувати вміють "правильно". Суть змін – президент не може обіймати посаду довше за два терміни і після відставки... отримує довічний імунітет від переслідувань за гріхи", – зазначив політолог.

Він пояснює, зрозуміло, що Лукашенко розраховує відсидіти ще два терміни після змін до Конституції, але своїм колгоспним чуттям припускає, що не дадуть. Отже, головне – індульгенція, закріплена у Конституції.

"З іншого боку — індульгенція хороша проти судів, а не проти замахів, на жаль...", — зазначив Сазонов.

Український політолог Костянтин Бондаренко вважає, що неправильно говорити, що після внесення змін до Конституції Білорусі Олександр Лукашенко відразу втратить владу. Свою думку політолог поділився в інтерв'ю каналу "Ukrlife.TV".

"Неправильно говорити, що після набуття чинності новою Конституцією Білорусі Лукашенко за фактом втратить посаду президента, але тут важливо звернути увагу на нововведення – це обмеження терміну президентських повноважень двома термінами. І тут виникає одне питання – це додаткові два терміни для Лукашенка чи сам Лукашенко готує такий подарунок для свого наступника", – зазначив експерт.

Бондаренко звертає увагу на важливий орган влади Всебілоруські народні збори, які існували і раніше, але не були закріплені в Конституції. Тепер же цілий четвертий розділ у новому проекті Конституції присвячений Всебілоруським народним зборам, які об'єднуватимуть депутатів обох палат парламенту Білорусі та об'єднуватимуть ще й депутатів місцевих рад, які прийматимуть стратегічні рішення.

"Тут важливий момент, що імпічмент президента, різні питання інтеграційні, щодо курсу країни прийматимуться якраз на Всебілоруських народних зборах. Затвердження результатів виборів також прийматиметься на Всебілоруських народних зборах. Тобто якщо результати виборів остаточно будуть затверджені цим органом, оскаржити їх не зможе ніхто", – зазначив Костянтин Бондаренко.

Читайте також на порталі "Коментарі" — на території Білорусі може з'явитися ядерна зброя.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини