Головна Новини Світ Беларусь Про що говорять нові заяви Лукашенка – який фінал чекає на Білорусь
commentss НОВИНИ Всі новини

Про що говорять нові заяви Лукашенка – який фінал чекає на Білорусь

Лукашенко боїться, адже розуміє, що коли війна закінчиться – тисячі білоруських добровольців, які зараз воюють на боці України, захочуть повернутися до своєї країни

14 червня 2023, 18:57 comments2416
Поділіться публікацією:

Самопроголошений президент Республіки Білорусь (РБ) Олександр Лукашенко стверджує, що саме він нібито наполіг, щоб російську тактичну ядерну зброю розмістили на білоруській території. І таке розміщення, за його словами, вже розпочалося. Крім того, Лукашенко заговорив про якісь "червоні лінії", а також почав прогнозувати, що війна в Україні скоро закінчиться. Про що говорять подібні заяви – куди в результаті Лукашенко заведе і себе, і Білорусь? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Про що говорять нові заяви Лукашенка – який фінал чекає на Білорусь

Олександр Лукашенко. Фото: PRESIDENT.GOV.BY

Лукашенко чи то не розуміє, чи то не хоче розуміти, що головна загроза для нього виходить не ззовні, а зсередини

Політтехнолог Борис Тізенгаузен звертає увагу, що Лукашенко останнім часом робить багато резонансних, часом відверто божевільних заяв.

"Відчувається, що на фоні погіршення здоров'я (і, відповідно, послаблення хватки), а також розуміння того, що Росія цю війну не виграє, він намагається якимось чином намагатися себе убезпечити. Розуміючи, що міцно пов'язаний із Путіним. Що за військові злочини доведеться відповідати йому. Що вийти сухим із води не вийде, – пояснює експерт. – Тому він чи то вмовив Путіна, чи то змушений був погодитися з його планами – розмістити на території РБ тактичну ядерну зброю".

Але є нюанси, зазначає політтехнолог. І нагадує, що раніше Лукашенко заявляв, ніби це буде ледь не білоруська ядерна зброя. Навіть радив іншим країнам, тому ж Казахстану, вступати до Союзної держави, щоб теж мати ядерку. Ледь не роздавав її направо-наліво від імені Путіна.

"Але тут з'ясовується, що обслуговувати, охороняти, а то й застосовувати ядерну зброю, розташовану на території Білорусі, будуть російські військовослужбовці. А це більше загроза, ніж плюс для самої РБ. Ніхто не знає, що там на думці у Путіна, – наголошує Борис Тізенгаузен. – Схоже, Лукашенко чи то не розуміє, чи то не хоче розуміти, що головна загроза для нього виходить не ззовні, а зсередини. Або розуміє, тому й тягне до РБ ядерку. Адже 2020-го не поляки і не литовці, яких так боїться Лукашенко, намагалися знести його режим, який незаконно залишився при владі. Це робили білоруси. І, коли війна закінчиться – тисячі білоруських добровольців, які зараз воюють на боці України, люди з колосальним досвідом бойових дій (на відміну від армії РБ), захочуть повернутися до своєї країни. І навести там лад. Принести співвітчизникам справжню волю. І не факт, що білоруська армія їм у цьому не допоможе".

Скільки б Лукашенко не погрожував світові російською ядерною зброєю, всерйоз це ніхто не сприймає, зазначає експерт. Про це вже дали зрозуміти на Заході.

"А наслідки такого необачного кроку не забаряться, – упевнений Борис Тізенгаузен. – Будуть нові санкції. Буде зростання антилукашенківських, антипутінських настроїв усередині РБ, мешканці якої не розуміють, навіщо на їхню територію тягнуть ядерну зброю. Роблячи республіку практично мішенню. Мінусів тут точно значно більше, ніж плюсів. Наприклад, якщо ті ж таки білоруські добровольці зайдуть у РБ, Путін може заявити, що його ядерний арсенал під загрозою. І введе регулярну армію на територію Білорусі, оформивши тим самим анексію. Можливо, Лукашенко навіть сподівається і на це – що росіяни його тоді рятуватимуть, допоможуть утриматися режиму на багнетах. Хибні надії. Як і практично усі лукашенківські заяви останнього часу".

Захід у якийсь момент може вирішити, що Путін і Лукашенко стають аж надто небезпечними та деструктивними

Політексперт, кандидат політичних наук, історик Олександр Палій міркує так:

“Лукашенко вже нічого не вирішує. Він просто розкриває рота за завданням Кремля, який сподівається залякати Захід. Це гра нервів. Зрозуміла Заходу".

Олександр Палій звертає увагу, що погрозливі меседжі озвучує вже не екс-президент РФ, нинішній заступник голови Ради безпеки Медведєв, якого на Заході перестали сприймати хоч скільки-небудь всерйоз (але асоціюється з Росією), а Лукашенко. Через якого Москва посилає сигнал, що може застосувати ядерну зброю, але потім вдавати, що ніби ні до чого.

"Але Захід, схоже, перестав боятися. Особливо після історії зі 100% збиванням російських ракет "Петріотами". НАТО проводить найбільші навчання за 40 років. Кремлівські страшилки, що озвучуються ляльками типу Лукашенка, просто ігноруються. Ну, а ядерна гра – ризикована більше для самих Путіна з Лукашенком, – вважає експерт. – Адже Захід у якийсь момент може вирішити, що вони стають аж надто небезпечними та деструктивними. З усіма, що витікаючими... ".

Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять випади Пригожина та Гіркіна – чи виходить ситуація всередині РФ з-під контролю Путіна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини