Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Бойкот США з боку Канади боляче вдарив по американській економіці, особливо у прикордонних містах штату Вашингтон. Кількість авіаквитків із Канади до США суттєво знизилася, а Федеральна резервна система зафіксувала загальне падіння канадських витрат у багатьох регіонах.
Канада
Найбільше потерпає містечко Пойнт-Робертс, розташоване менше ніж за 30 км від Ванкувера. Через географічне положення потрапити туди можна лише через Канаду. Місцева економіка напряму залежить від канадських відвідувачів.
Бойкот, що набрав обертів на тлі заяв Дональда Трампа про перетворення Канади на “51-й штат”, уже призвів до закриття пунктів отримання посилок та стрімкого падіння туристичного потоку. Ситуація, за словами місцевих, гірша, ніж під час пандемії: цього разу немає державної підтримки, і люди просто їдуть витрачати гроші в інші місця.
Наслідки відчувають і сусідні міста. У Блейні потік канадців через кордон впав на понад 50% лише за перші два тижні квітня. Через це міський бюджет недоотримує податки, що загрожує звільненнями працівників мерії.
Музей гумових качок вирішив переїхати до канадського Цаввассена — туристи перестали їхати, а американські мита зробили імпорт сувенірів із Китаю надто дорогим. А підприємці-канадці, які досі наважуються приїхати за товарами, стикаються з 25% митом на американські продукти.
Додаткові чинники лише посилили ефект бойкоту: в березні прем'єр Британської Колумбії закликав бойкотувати американські товари, а прем'єр Канади скасував вуглецевий податок, що знизило зацікавлення у дешевому бензині зі США. Усе це — частина глибшого розриву у відносинах, який уже впливає на життя звичайних людей обабіч кордону.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що прості канадці завдали болючого і несподіваного удару по США.
Новини