Головна Новини Світ Китай Дволикий Янус: Як Китай намагається петляти в реаліях війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Дволикий Янус: Як Китай намагається петляти в реаліях війни

Піднебесна, ніби прислухаючись до Кремля, все ж оглядається на думку США, займаючи таку собі проросійську нейтральність

20 лютого 2023, 16:50
Поділіться публікацією:

Американська розвідка отримала відомості, що Китай уже постачав Росії бронежилети та інші види нелетальної військової допомоги. Проте, Пекін не жертвуватиме власним добробутом через Росію, впевнені аналітики, пишуть "Коментарі".

Дволикий Янус: Як Китай намагається петляти в реаліях війни

Китай веде подвійну гру

“Ми дуже стурбовані тим, що Китай розглядає можливість постачання летальної зброї Росії, яку вона буде використовувати у своїй агресії проти України. І я ясно дав зрозуміти, що це матиме серйозні наслідки для наших відносин. Так само сам президент Джо Байден особисто згадував про це в переговорах із Сі Цзіньпіном”, — сказав держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю телеканалу NBC News.

Китай не поспішає з відповіддю на подібні заяви Штатів. За останній місяць американо-китайські відносини стали ще напруженішими. Триває суперечка з приводу, ймовірно, китайського шпигунського аеростата, який американці збили після того, як той пролетів над секретними військовими об’єктами в Північній Америці. І з усім тим, експерти впевнені, в “попередженнях” Китаю з приводу допомоги Росії немає нічого надприродного.

“Зрозуміло, що при цьому США щонайменше публічно повинні вказати на неприпустимість підтримки Російської Федерації, залишаючи Китаю можливість вибирати, яким шляхом вони підуть. Але я ще раз наголошу, що всі попередні дії китайських компаній свідчать про те, що вони більше прислухаються до Штатів, ніж дослухаються до Росії, які кажуть, приходьте до нас, торгуйте, допомагайте і так далі. Росія взагалі не отримала від Китаю нічого в плані військової підтримки, на яку вони розраховували”, — сказав політолог Ігор Рейтерович.

Видання Financial Times, посилаючись на свої джерела в Китаї, писало, що в Пекіні вже давно не вважають, що Росія може перемогти в Україні. Причина насамперед у невдалих рішеннях президента Росії. На офіційному рівні Пекін не підтримує санкції Заходу проти Росії. А все-таки, і Росія не отримує від Китаю те, чого хоче.

“Я думаю, триватиме така проросійська нейтральність Китаю. Можливо, будуть зміни в той або інший бік. Я думаю, будуть точкові поставки компонентів озброєння або технологічних якихось компонентів, але поки що не йдеться про те, що Китай готовий постачати Росії військову допомогу таку колосальну, у великих обсягах, або що стосується цілісних зразків військової техніки — безпілотників, засобів розвідки або засобів ураження”, — сказав керівник секції Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

США і Китай — стратегічні конкуренти. Але обидві сторони розуміють, що це протистояння не має вийти з-під контролю, кажуть експерти.

“Дві сторони — Китай і Сполучені Штати — вони змушені зараз співіснувати, і до того ж співіснувати в мирний спосіб, бо всі розуміють, що посилення конфронтації між ними не принесе нічого хорошого як кожній узятій країні, так і світу загалом. У них будуть ці пікіровки тривати, вони навіть, можливо, будуть вести якісь торговельні війни, вводитимуть якісь мита тощо, але глобально відмовитися від такої співпраці вони не зможуть”, — переконаний Рейтерович.

Як писали "Коментарі", у Байдена попередили Китай про наслідки за підтримку РФ у війні проти України. Вашингтону стало відомо, що китайські компанії дають РФ нелетальну зброю, яку та своєю чергою використовує у війні проти України. Саме тому Білий дім вже зв'язався з китайською владою та озвучив свої заперечення.

Читайте також на порталі "Коментарі" — навіщо Байдену потрібне було селфі з Києва і весь таємний візит.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини