Головна Новини Світ Китай Китай хоче ініціювати власний саміт миру: чи вигідний він Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Китай хоче ініціювати власний саміт миру: чи вигідний він Україні

Пекін може ініціювати саміт миру, на якому війна в Україні буде лише одним з питань

8 червня 2024, 21:17
Поділіться публікацією:

Китай може виступити з ініціативою проведення власного Глобального саміту миру, на якому питання війни в Україні буде не ключовим, а лише у переліку разом з іншими питаннями про глобальну безпеку у світі, заявив політолог Віталій Кулик.

Китай хоче ініціювати власний саміт миру: чи вигідний він Україні

Китай просуває власний план завершення війни в Україні. Фото з відкритих джерел

"Попри очікування, Китай наразі не оголосив про проведення конференції, яка б стала альтернативою саміту миру у Швейцарії. Пекін не зробив цього, оскільки не хоче підігрувати Росії, яка неофіційно прагне переговорів. Тому наразі ніякої альтернативної конференції не буде. Однак це не означає, що після саміту у Швейцарії не буде оголошено про ще одну мирну конференцією з проактивною роллю Китаю у ній. На такій конференції тема війни в Україні не буде ключовою, а розмови на ній будуть вестися навколо питань глобальної безпеки у світі. Зокрема, це питання нерозповсюдження ядерної зброї, зниження напруги в Тихому океані, корейського врегулювання, локальних воєн, штучного інтелекту, тощо. Тема України буде лише невеличним елементом такої конференції. У квітні Китай вже анонсував, що бажано провести відповідний глобальний безпековий саміт", – сказав Віталій Кулик.

На думку політолога, свій саміт Китай, ймовірно, відкладе до завершення виборів у США, щоби вести переговори про світову безпеку з новим американським президентом.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російський диктатор Володимир Путін знову озвучив наратив про готовність Росії до перемовин з Україною. "Перемовини можливі на тих умовах, про які ми домовлялись ще починаючи у Мінську, а потім у Стамбулі. Але навіть, якщо взяти за основу домовленості у Стамбулі, ми повинні виходити з реалій сьогоднішнього дня", — заявив російський диктатор.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що діюча модель зростання російської економіки "примітивна" та незабаром вичерпає себе, заявив глава "Сбербанку" Герман Греф. Поточне зростання російської економіки, за словами Грефа, насамперед забезпечують зростаючі витрати держави на машинобудування, що призводить до зростання зарплат в економіці. "Люди стають більш заможними, вони йдуть у банки і, незважаючи на всі обмеження Центрального банку, отримують кредити. Навіть за дуже високими ставками через те, що в них зросли доходи", — зазначив він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини