Головна Новини Світ Китай Китай хоче, щоб війна в Україні продовжувалась десятиліттями: причина
commentss НОВИНИ Всі новини

Китай хоче, щоб війна в Україні продовжувалась десятиліттями: причина

Китаю дуже вигідно все те, що відбувається довкола України, і чим довше Путін при владі, тим краще для Пекіну

3 квітня 2025, 16:35
Поділіться публікацією:

Китай заявляє про готовність виступити посередником у переговорах між Україною та Росією. Однак, за словами політтехнолога Михайла Шейтельмана, насправді Пекін зацікавлений у продовженні війни, а не у її завершенні.

Китай хоче, щоб війна в Україні продовжувалась десятиліттями: причина

Китай

Експерт переконаний, що Китай веде дипломатичну гру, а його ключова мета – збереження влади кремлівського диктатора Володимира Путіна. За його словами, Пекін активно підтримує путінський режим, оскільки він веде Росію до економічного виснаження, що вигідно китайському керівництву.

"Він дозволяє Китаю робити все, що завгодно. Оскільки режим здійснює безглузді війни, зокрема проти України, то в цей час Путін вимушений йти на поклін до китайців і віддавати їм все. Для них це ідеальна ситуація", — вважає експерт.

Окрім того, Шейтельман вважає, що чим довше Путін залишатиметься при владі, тим більше виграє Китай. Якщо він правитиме ще десятиліття, Пекін може заробити трильйони доларів і фактично встановити контроль над значною частиною території Росії.

Також Шейтельман підкреслив, що китайські "мирні ініціативи", включно з 12-пунктовим планом і спільною заявою з Бразилією, були лише спробою створити ілюзію миротворчої місії. Однак ці пропозиції давно втратили актуальність і вже не відіграють жодної ролі.

"Китайці в цій історії останніх трьох років найбільш прагматичні люди. Вони розуміють, що з Путіним не треба говорити про мир, навіщо? Спочатку Макрон і Шольц не розуміли це, зараз цього не усвідомлює Трамп. Китай розуміє всю гру Путіна, тому думає, для чого йому в неї лізти?", – підсумував Шейтельман.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Китай відмовився від своєї формули миру для України.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини