Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Пекін розкритикував як "подвійні стандарти" спроби пов'язати оборону України з необхідністю захисту Тайваню від китайського вторгнення, натякаючи на промову французького президента Еммануеля Макрона у Сінгапурі у п'ятницю ввечері. Про це пише Reuters.
Китай та Франція. Фото з відкритих джерел
У рамках ширшої промови про ризики розколу між Китаєм і США Макрон заявив на оборонній зустрічі "Діалогу Шангрі-Ла", що якщо Росії буде дозволено безперешкодно захопити будь-яку частину України, то "що тоді може статися на Тайвані?".
Посольство Китаю в Сінгапурі у своїй замітці на Facebook заявило, що порівняння питання Тайваню з питанням України є "неприйнятним".
У повідомленні посольства немає згадки про президента Франції, але є більш ніж промовистий натяк, що саме про нього йдеться, адже повідомлення підкріплене фотографією, на якій Макрон виступає на заході.
Раніше Пекін вже відправляв міністрів оборони та інших високопосадовців на щорічну зустріч, яка завершується в неділю, але цього року відправив відносно невелику делегацію військових академіків.
Китай розглядає демократично керований Тайвань як свою власну територію та посилив військовий та політичний тиск, щоб відстоювати ці претензії, у тому числі збільшивши інтенсивність військових навчань, заявляючи, що острів є однією з його провінцій, яка не має права називатися державою.
Уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна, заявляючи, що лише народ острова може вирішувати своє майбутнє.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у ЄС розповіли, спілка яких двох країн сьогодні є "найбільшим викликом" для світу.
Новини