Головна Новини Світ Китай Підтримує Україну, але залишається вірним Росії: чому Китай не може визначитися зі своєю позицією
commentss НОВИНИ Всі новини

Підтримує Україну, але залишається вірним Росії: чому Китай не може визначитися зі своєю позицією

Оскільки Захід засуджує Росію через агресію щодо України, Пекін змінює тон

22 лютого 2022, 13:17
Поділіться публікацією:

Посланник Китаю в ООН у понеділок, 21 лютого, закликав "всі сторони" проявляти стриманість і уникати "підживлення напруженості" в Україні, але не засудив визнання Кремлем незалежності двох регіонів на сході країни. Про це повідомляє The Guardian.

Підтримує Україну, але залишається вірним Росії: чому Китай не може визначитися зі своєю позицією

Президент Росії Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін - фото з відкритих джерел

У міру загострення кризи в Україні Пекін займає складну позицію, намагаючись збалансувати поглиблення зв’язків з Москвою та його практикувану зовнішню політику стійкого захисту державного суверенітету.

У короткій заяві на екстренному засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок ввечері посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь сказав, що Пекін вітає і заохочує всі зусилля для дипломатичного вирішення, додавши, що всі проблеми слід розглядати на "засадах рівності".

"Ситуація в Україні є результатом багатьох складних факторів. Китай завжди формує власну позицію відповідно до суті справи. Ми вважаємо, що всі країни повинні вирішувати міжнародні суперечки мирними засобами відповідно до цілей і принципів Статуту ООН", — сказав Чжан.

Раніше Китай закликав сторони, причетні до української кризи, повернутися до Мінських угод, посилаючись на домовленості, досягнуті в 2014 і 2015 роках.

У коментарі в суботу, 19 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, Ван сказав, що "суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн слід поважати та захищати".

Незважаючи на те, що Китай і Росія не є військовими союзниками, вони виступають все більш єдиним фронтом проти того, що вони вважають втручанням Заходу у їхні справи та регіони.

У розгорнутій спільній заяві, опублікованій 4 лютого після зустрічі між китайським лідером Сі Цзіньпіном і Путіним, Україна не згадується, але вбачається, що Китай підтримує центральну вимогу Росії до Заходу, при цьому обидві сторони "проти подальшого розширення НАТО".

Як повідомляли раніше "Коментарі", вторгнення Росії в Україну вже почалося, тому Британія введе санкції проти Росії, заявив високопоставлений британський міністр, коли прем’єр-міністр Борис Джонсон очолив екстрену нараду уряду з реагування на кризу в Україні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини